Wiadomości z Żor

Mundurowi spotkali się z półkolonistami w ramach akcji "Lato w mieście"

  • Dodano: 2020-07-29 08:00, aktualizacja: 2020-07-29 08:25

Półkoloniści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach spotkali się wczoraj z mundurowymi w ramach tegorocznej Akcji "Lato w mieście". Policjanci opowiadali o tym, jak należy unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 dzieci, a jego przebieg odbył się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Asp. Krzysztof Nieszporek oraz dzielnicowi – mł.asp. Mariusz Małek i mł.asp. Witold Lisiak z miejscowej komendy odwiedzili dzisiaj półkolonistów w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Podczas spotkania rozmawiali z uczestnikami o zasadach bezpiecznych zachowań w wakacje. Zwrócili uwagę na niebezpieczne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą, czy w górach, ale także ostrzegali przed nieznajomymi i radzili, jak postąpić w przypadku zagrożenia.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”.

Mundurowi spotkali się z półkolonistami w ramach akcji "Lato w mieście"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.