Wiadomości z Żor

MOK zaprasza na spacery fotograficzne – "Żorskie Kamienice"

  • Dodano: 2022-07-08 09:00

Już w przyszły czwartek (tj. 14 lipca) o godzinie 18:00 żorski MOK zaprasza na spacery fotograficzne po żorskiej Starówce. Uczestnicy przejdą średniowiecznym układem urbanistycznym z zachowanymi fragmentarycznie murami obronnymi, Dolnym i Górnym Przedmieściem, ulicami Murarską i Garncarską, by zobaczyć zabytkowe kamienice mieszkalne.

Pod przewodnictwem Rafała Kalinowskiego, wspaniałego artysty fotografa, odbędą się szkolenia, uczestnicy zdobędą kompleksową wiedzę nie tylko poprzez teorię, ale również praktykę, poznają tajniki sztuki, funkcje aparatu, kadrowania, a później obróbki zdjęć. 

- Mamy nadzieję, że uczestnicy będą mogli pokazać nie tylko piękno samych gmachów i elewacji, ale również ich wnętrza, widok z okien, zdjęcia podwórza, charakterystyczne elementy klatek schodowych, a może nawet uda im się porozmawiać z mieszkańcami budynków oraz poznać historię z nimi związane - przekazuje MOK w Żorach.

Rafał Kalinowski - Utytułowany żorski fotograf, artysta, wieloletni Specjalizuję się w zdjęciach architektury wnętrz, zwłaszcza klatek schodowych. Od lat fotografuje miejskie wydarzenia, ciekawe miejsca, ale przede wszystkim zyskał uznanie krytyków i widzów swoimi zdjęciami klatek schodowych. Prezentuje je zawsze w wyjątkowy sposób, grając kadrem, perspektywą i kompozycją, co często na zdjęciach tworzy hipnotyzujące efekty. W swojej karierze prowadził kilka grup fotograficznych.

Zapisy: p.kosiorek@ mok.zory.pl, tel. 32 434 19 93, wew. 19

Projekt "Żorskie kamienice" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

MOK zaprasza na spacery fotograficzne – "Żorskie Kamienice"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.