Wiadomości z Żor

Młodzi żorscy lekkoatleci zdobyli osiem medali!

  • Dodano: 2019-02-19 09:00, aktualizacja: 2019-02-25 23:10

Młodzi żorscy lekkoatleci z UKS Czwórka Żory zdobyli osiem medali na Halowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

Żorscy lekkoatleci dają ostatnio prawdziwy popis swoich umiejętności o czym świadczą wyniki uzyskane na Halowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych, juniorów i seniorów, które odbyły się 26 stycznia w Ostrawie.

Młodzi żorscy lekkoatleci z UKS Czwórka Żory zdobyli osiem medali: trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe

Zuzanna Wyppich najpierw zajęła II miejsce w biegu finałowym na 60m ( 7,85s) zdobywając srebrny krążek, a dwie godziny później została Mistrzynią Śląska juniorek młodszych w biegu na 200m ( 25,68s) poprawiając swój rekord życiowy.

Martyna Ziebura była bezkonkurencyjna w biegu juniorek na 300m zdobywając złoty medal z wynikiem 40,23s. W tym samym biegu Marta Kałmuk zajęła III miejsce ( 42,64s). Z kolei w kategorii juniorek młodszych Mistrzynią Śląska w biegu na 300m została Magda Czajkowska z nowym halowym rekordem życiowym 43,01s. Swój pierwszy medal w karierze zdobył Michał Wróbel, który w biegu juniorów młodszych na 300m zajął III miejsce.

Mariusz Syzdek zdobył II miejsce w skoku w dal w kategorii seniorów oraz w konkursie pchnięcia kulą gdzie ustanowił rekord życiowy 14,55m zdobywając drugie srebro.

Szymon Drabik zajął IV miejsce w biegu na 200m juniorów młodszych z rekordem życiowym 23,31s. Cyprian Brilla ustanowił rekord życiowy w biegu na 300m zajmując VI miejsce. Kacper Ucherek zajął VI miejsce w konkursie skoku w dal a w biegu na 200m był siódmy. Rekordy życiowe w biegu na 600m wywalczyły: Patrycja Stępka i Daria Najberg. Po dłuższej nieobecności na bieżnię powróciła Alicja Goebel, która w finale biegu na 60m zajęła VI miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • -ja

    Proszę poprawić błędy w nazwiskach zawodniczek

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.