Wiadomości z Żor

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w projekcie MyśLEM więc jestem.

  • Dodano: 2021-06-25 07:15, aktualizacja: 2021-06-25 07:35

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w projekcie MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?, którego celem jest przybliżenie sylwetki tego wybitnego pisarza, wizjonera i innowatora. Będzie to literacka podróż przez książki, naukę i wizje Lema.

Biblioteka zaplanowała szereg wydarzeń nawiązujących do twórczości Stanisława Lema, ale projekt to nie tylko spotkania z pisarzami i propagatorami nauki. 

To również wciągająca gra RPG, koncert, kino pod gwiazdami czy walki robotów

Na chętnych czekają warsztaty 3D, testy na astronautę i nocna obserwacja nieba. Fani poezji porównają wiersze stworzone przez algorytm z tymi pisanymi przez ludzi. Bezprecedensowe będzie przygotowanie i ukrycie kapsuły czasu z wizjami przyszłości, która zostanie otwarta za 20 lat. Projekt rusza już w lipcu!

Na wydarzenia obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. Szczegóły na stronie biblioteki: www.mbpzory.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Zapraszamy na spotkanie z malarzem, poetą, prozaikiem, reżyserem, artystą wizualnym Lechem Majewskim O dialogach między słowem a obrazem, które odbędzie się we wtorek 6 lipca br. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Jankowicz. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc. Zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Spotkanie w ramach projektu „Art Bridge | Most Sztuki” dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach akcji 2 - Partnerstwa strategiczne na rzecz kreatywności (KA227) w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych. Więcej informacji na www.mbpzory.pl.


1 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Zofią Przeliorz, autorką książki "Dusza Starego Domu" w ramach obchodów 75 urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Pani Zofia opowie o swojej ostatniej książce. "Dusza starego domu" to trzeci tom serii wydawniczej Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” pn. „Jako downi bywało”, której autorami są depozytariusze niematerialnego dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Książka to zbiór obejmujący ponad wiek wspomnień rodzinnych – radosnych i smutnych, dotyczących spraw doniosłych i drobnych, związanych z codziennością i czasem świątecznym, wydarzeniami historycznymi i teraźniejszością. Nie zabraknie elementu muzycznego, starych fotografii i wspomnień. Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Przybyła-Dumin.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc. Zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. Więcej informacji na www.mbpzory.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również