Wiadomości z Żor

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu!

  • Dodano: 2020-04-06 09:45

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Obostrzenia w tym zakresie będą obowiązywały do 11 kwietnia br. włącznie. Zamknięte pozostają też parki narodowe. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe - czytamy w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Resort środowiska poinformował, że decyzja ta została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Ostatnie dni pokazały bowiem, że mimo próśb i apeli wciąż są osoby, które wykorzystują czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.  

- W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Środowiska.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.