Wiadomości z Żor

Koszmarna czołówka na Pszczyńskiej! Wśród rannych małe dziecko! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2020-07-14 06:30, aktualizacja: 2020-07-14 06:47

Cztery osoby ranne, w tym niespełna 5-letnie dziecko – to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w Żorach na ulicy Pszczyńskiej. Dziewczynka i kierujący, który spowodował wypadek trafili w stanie ciężkim do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi, ale dziecko podróżowało w niezamocowanym foteliku, bez pasów!

Czytaj także: Tajemniczy i superszybki samolot nad Śląskiem! Co to takiego?

Policjanci z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na ulicy Pszczyńskiej. Jak wstępnie ustalili, 63-letni kierowca Renault z powiatu rybnickiego, jadąc ulicą Pszczyńską w Żorach, z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 62-letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego.

Śląskie: Koszmarna czołówka na Pszczyńskiej! Wśród rannych małe dziecko! (fot.policja)

Śląskie: Koszmarna czołówka na Pszczyńskiej! Wśród rannych małe dziecko! (fot.policja)

W wyniku zdarzenia w ciężkim stanie do szpitala trafił 63-latek oraz 60-letnia pasażerka renault, a także 62-letnia kierująca drugim pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko. Niespełna 5-letnia dziewczynka, która przewożona była bez pasów, w niezamocowanym foteliku, również została poważnie ranna.

Stróże prawa apelują o rozwagę na drodze i przypominają o obowiązku przewożenia małoletnich o wzroście poniżej 150 cm w fotelikach, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nawet do osiągnięcia pełnoletności (poza wyjątkami). -Pamiętajmy, że odpowiedni fotelik i zapięte pasy mogą uratować życie Waszych dzieci! – mówią policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również