Wiadomości z Żor

Kominiarze zapytają mieszkańców Żor, jak ogrzewają domy

  • Dodano: 2020-02-07 07:45, aktualizacja: 2020-02-06 10:36

Wspólna realizacja działań na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie śląskim jest głównym celem porozumienia o współpracy, podpisanego w Rybniku pomiędzy Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy.

W ramach zawartego porozumienia, kominiarze w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych w domach w całym naszym regionie. Inwentaryzacja odbywa się metodą wywiadu bezpośredniego, poprzez wypełnienie formularza inwentaryzacji urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim.

Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej. Ponadto można sprawdzić czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską potwierdzającą ich pełnomocnictwa i kompetencje do realizacji zadania.

Inwentaryzacja pozwoli m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków, a analiza zebranych danych posłuży do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Luska

    NIkt nic nie sprawdza jak kłócili tak kopcą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również