Wiadomości z Żor

Kierowco - użyj wyobraźni!

  • Dodano: 2018-07-26 11:45

Kierowco użyj wyobraźni i pomyśl o bezpieczeństwie innych, szczególnie teraz w wakacje, gdy na drogach panuje spory ruch – apelowali wczoraj żorscy policjanci w ramach Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Tych, którzy przekroczyli prędkość, w zamian za niezapłacony mandat zaprosili do wykonania zadania polegającego na pokonaniu slalomu na inwalidzkim wózku. O bezpieczeństwo w ruchu drogowym wraz z mundurowymi do zmotoryzowanych apelował Pan Kazimierz, który niegdyś sam uległ wypadkowi na drodze.

Przypadający na 25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy to doskonała okazja, aby zaapelować do zmotoryzowanych o ostrożność i wyobraźnię na drodze. Tak też zrobili policjanci z Żor, którzy zorganizowali wspólnie z ratownikami z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach niecodzienną akcję profilaktyczną.

Kierowcy przyłapani na zbyt szybkiej jeżdzie zostali poproszeni o pokonanie specjalnego slalomu na inwalidzkim wózku, którego pojawienie się na drodze wzbudziło wiele emocji. Każdy jednak zamiast mandatu wolał przesiąść się na "dwa kółka", a potem wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

W drugiej części zadania, obok kierowców, chętnie uczestniczyli pasażerowie pojazdów zatrzymanych do kontroli, którzy niejednokrotnie podkreślali, że umiejętność udzielenia pierwszej pomocy może przydać się nie tylko na drodze, ale i w każdej innej sytuacji.

Wspólnie z policjantami i ratownikami o bezpieczeństwo do kierowców zaapelował dzisiaj także Pan Kaziemierz – mieszkaniec Żor, który niegdyś sam uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Podczas akcji opowiadał o swojej ciężkiej drodze powrotu do życia po wypadku i o tym, jak chwila nieuwagi może je zrujnować...

Policjanci składają serdeczne podziękowania dziennikarzom, którzy wsparli swoją obecnością dzisiejszą akcję. Dziękują również wszystkim, którzy służyli pomocą w jej przygotowaniu – w szczególności ratownikom medycznym z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach - Stacja Pogotowia Ratunkowego w Żorach, a przede wszystkim Panu Kazimierzowi!

Komentarze (1)    dodaj »

  • sia

    Wyobraźnia, rozsądek, sprawna fura i yanosik to podstawa aby w ogóle wyjeżdżać na drogę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również