Wiadomości z Żor

Halowe Mistrzostwa Śląska w Spale z sukcesami lekkoatletów UKS „Czwórki” Żory

  • Dodano: 2021-02-05 07:15, aktualizacja: 2021-02-05 07:53

31 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce.

Zawodnicy UKS „Czwórka” Żory zaprezentowali się świetnie i zdobyli aż sześć medali!

Rozgrywane w nietypowym miejscu - w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale - Mistrzostwa Śląska okazały się bardzo udane dla żorskich zawodników! Damian Kania aż dwukrotnie stawał na podium. Najpierw wywalczył tytuł Mistrza Śląska juniorów młodszych w biegu na 300 m, z nowym rekordem życiowym 36,08 s. Następnie zdobył brązowy krążek w biegu na 200 m.

Nasza sprinterka Zuzanna Wyppich po raz kolejny udowodniła, że jest najszybszą juniorką na Śląsku, zdobywając złoty medal na dystansie 60 m z czasem 7,84 sek. Natomiast Magda Czajkowska zwyciężyła w pięknym stylu w biegu juniorek na 400 m, ustanawiając tym samym rekord życiowy (59,54 sek.). Na tym samym dystansie srebrny medal wywalczył Michał Wróbel. W biegu na 60 m seniorek Martyna Ziebura zdobyła brąz z czasem 7,85 sek., tym samym poprawiając medalowy dorobek UKS „Czwórki” Żory

Dobre wyniki uzyskali również sprinterzy: Szymon Drabik i Cyprian Brilla w biegach na 60 m i 200 m oraz Marta Gawełek w biegu na 200 m, a także Patrycja Stępka i Agata Kotulska na dystansie 400 m.

Warto wspomnieć również o dwóch medalach Pawła Dzidy – wychowanka „Czwórki” Żory i podopiecznego trenerki Iwony Krupy. Żorzanin zdobył brąz w biegu na dystansie 200 m z nowym rekordem życiowym 21,88 s.

Udział lekkoatletów w zawodach był możliwy dzięki wsparciu z budżetu miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również