Wiadomości z Żor

Groźne zdarzenie na ul. Kradziejówka. 19-latek uderzył w słup energetyczny!

  • Dodano: 2023-12-19 13:30

Prędkościomierze samochodów liczą prędkość w kilometrach na godzinę lub milach. Pośpiech niestety nie popłaca. Przekonał się o tym młody kierowca, który spiesząc się do pracy, nie dostosował prędkości.

Niebezpieczne zdarzenie na ulicy Kradziejówka w Żorach

W poniedziałek, około godziny 8:00 Dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Kradziejówka.

Patrol ruchu drogowego bezzwłocznie znalazł się na miejscu a wraz z nim służby ratunkowe. Tego poranka na drodze miejscowo występowała gołoledź, która mogła utrudniać właściwą ocenę panujących warunków drogowych.

Kierujący samochodem 19-latek był trzeźwy. Jak wynika z ustaleń mundurowych nie dostostosował prędkości do panujących warunków na drodze, utracił panowanie i podróż zakończył na przydrożnym słupie energetycznym. Tłumaczył stróżom prawa, że spieszył się do pracy, gdyż chwilę wcześniej musiał wrócić się do domu, po zapomnianą rzecz. Na szczęście kierujący podróżował sam. Z ogólnymi obrażeniami zabrany został do szpitala, celem wykonania specjalistycznych badań.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarany został mandatem karnym.

Pamiętajmy, by właściwie przygotować do drogi swój samochód, a prędkość do warunków ruchu drogowego. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych uczestników ruchu. Pewnych sytuacji nie da się naprawić, a czasu cofnąć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również