Wiadomości z Żor

Gość specjalny na Żorskim Półmaratonie Leśnym. Bieg już 28 listopada

  • Dodano: 2021-09-15 13:15

28 listopada – ta data już dawno została zakreślona w kalendarzach biegowych weteranów, ale i tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem. W tym roku impreza biegowa ma gościa specjalnego. Kto nim został?

Żorski Półmaraton Leśny wraca do regionalnego kalendarza biegowego i odbędzie się już 28 listopada. W tym roku będzie można wybrać dwie trasy – 11-kilometrową (z sumą przewyższeń plus minus 70 metrów) i dłuższą, liczącą 21 kilometrów (z sumą przewyższeń plus minus 140 metrów). Limit czasowy dłuższej trasy to 2 godziny 40 minut, a krótszej 1,5 godziny.

Oba biegi startują spod TwinPigs przy ul. Katowickiej 24 i prowadzą leśnymi ścieżkami. Meta również znajduje się przy parku rozrywki. Prawo startu w półmaratonie mają zawodnicy, którzy do dnia zawodów ukończą 18 lat. W biegu na 11 km mogą startować zawodnicy niepełnoletni, jednak tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

W tym roku w ramach Żorskiego Półmaratonu Leśnego będą rozgrywane Zawody o Pierwszy Puchar Grotołaza.

Gość specjalny na Żorskim Półmaratonie Leśnym!

Od 25 sierpnia organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Zarazić pasją prowadzi zapisy na bieg, które zamkną się 11 listopada. Wysokość opłaty startowej to 40 złotych w przypadku startu w biegu na trasie 11 km i 60 złotych na trasie 21 km. W biegu będzie mogło wziąć udział 400 uczestników.

Organizatorzy poinformowali, że jak co roku bieg ma swojego gościa specjalnego. Tym razem będzie to Piotr Hercog – ultramaratończyk i taternik jaskiniowy, instruktor wspinaczki górskiej i ratownik GOPR.  Zwyciężał w zawodach na całym świecie, a jego sukcesy trudno policzyć. Był gwiazdą Baikal  Ice Marathon, Ultra Fiord Patagonia czy Everest Marathon.

Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej i najzdrowszej formy ruchu i zasad fair-play, promocja i propagowanie walorów sportowo-rekreacyjnych żorskich lasów i ukazanie piękna ich przyrody, a także integracja sympatyków i pasjonatów biegania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.