Wiadomości z Żor

Fani rocka znowu tłumnie zjadą do Żor!

 • Dodano: 2019-06-19 07:45, aktualizacja: 2019-06-19 07:50

Przystanek Żory odbędzie się już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi w Parku Cegielnia podczas czwartej edycji tej rockowej imprezy?

Przed nami kolejna edycja Przystanku Żory, która już chyba na dobre zagościła w naszym mieście. Impreza odbędzie się w weekend 10-11 sierpnia. Zapraszamy jak zwykle do Parku Cegielnia.

Organizatorzy gwarantują niesamowitą zabawę. Jeśli ktoś nie wierzy, wystarczy spojrzeć na zdjęcia z minionych edycji.

„Przystanek Żory to najpiękniejsza impreza, której pierwsza edycja odbyła się 6 i 7 sierpnia 2016 w Parku Cegielnia w Żorach. To idea zaistniała z inicjatywy mieszkańców Żor. Atmosfera wydarzenia była i jest taka, jaką żorzanie sobie wymarzyli – wspólne biwakowanie przy rozbrzmiewającej muzyce, integracja z innymi uczestnikami koncertów, do tego Namiot ASP z zaproszonymi gośćmi, warsztatami, wywiadami i atrakcjami dla najmłodszychąŚ czyli klimat prawdziwie woodstockowy!”

Stopniowo poznajemy zespoły, które zagrają na tegorocznym Przystanku Żory. Wśród gości specjalnych mamy w tym roku takie gwiazdy jak: AlcoholicA, Cochise, Power of trinity, Łydka Grubasa, Jelonek oraz Acid Drinkers.

Dla fanów cięższego brzmienia zagrają także w tym roku m.in. SickNest, Last of The Crown, Dream Atlas, Transgresja, 8 lat w Tybecie.

Kim są Gwiazdy Przystanku Żory 2019?

 • AlcoholicA

Grupa powstała w 2004 roku w Świerklańcu i przez trzynaście lat była znana głównie jako tribute band Metalliki. W 2017 roku wydali płytę "SUB ZERO" z autorskim materiałem. Zespół zagrał w Polsce ponad 400 koncertów.

 • Cochise

Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała pięć albumów, wydanych przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Białostocki zespół gra połączenie rocka i grunge'u i kilkukrotnie koncertował za granicą (w Niemczech, Belgii i Anglii), a w 2016 roku zagrał na dużej scenie Przystanku Woodstock.

 • Power of trinity

Zespół powstał w 1996 roku w Łodzi. Ich muzyka charakteryzuje się oryginalnym stylem poprzez łączenie gatunków rock, dub, reggae i elektroniki. Mają na koncie cztery świetnie oceniane albumy. W roku 2012 zespół zdobył prestiżowe Grand Prix Orange Warsaw Festiwal, na którym wystąpił m.in. u boku Lauren Hill, Prodigy i Linkin Park.

 • Łydka Grubasa

Grupa powstała w 2002 roku i ma na koncie trzy studyjne wydawnictwa. Ostatnia płyta była przełomowa w historii Łydki, gwarantując grupie liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach multimedialnych. W 2018 roku Łydka wystąpiła na festiwalu Pol'and'Rock, po bardzo udanym koncercie tamże na poważnie ubiega się o nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie PnR 2019.

 • Jelonek

"Jelonek” to solowy projekt skrzypka Michała Jelonka. Muzyka artysty jest w przeważającej większości rockowa i rock metalowa, instrumentalna o dużych wpływach muzyki klasycznej lub wręcz z zastosowaniem cytatów z muzyki wielkich klasyków, takich jak: Vivaldi, Paganini, Rosinni, Chopin, Chaczaturian, Suppe i innych, w rockowych aranżacjach.

 • Acid Drinkers

Zespół rock’n’rollowy założony w Poznaniu, który świętuje właśnie swoje 30-lecie. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną - dość wymienić „Infernal Connection”, „High Proof Cosmic Milk”, czy „The State Of Mind Report”. Zagrali już ponad 2000 koncertów.

Więcej informacji o zespołach i całym festiwalu można znaleźć na przystanekzory.pl i profilu FB imprezy. Zapraszamy!

Fani rocka znowu tłumnie zjadą do Żor!

Komentarze (2)    dodaj »

 • ed

  Protestujemy jako mieszkańcy okolicznych bloków !!! Stop hałasowi !!! W poprzednim roku do 23:00 trwał koncert. Upał a my przy zamkniętych oknach. Pozywajmy Urząd za zakłócanie spokoju i żądajmy odszkodowań. Mieszkania były wcześniej i ani słowa nie było o tym że co dwa tygodnie będzie hałas za oknami. W upalne dni i noce nie sposób wytrzymać z zamkniętymi oknami w mieszkaniu. A jesteśmy przez hałas do tego zmuszeni. W tym roku zapraszam do siebie na pomiary hałasu akredytowana firmę. Jeśli będą przekroczenia hałasu zapraszam do złożenia zbiorowego pozwu przeciw organizatorom i UM. Jest Twin Pigs tam organizujcie koncerty a nie w centrum miasta. Żądamy prawa do odpoczynku w ciszy !!!

 • gestskoczka

  @ed obudź się. Hałas był znaczny, jak scena była zbudowana tak, że dźwięk szedł wprost na osiedla. Teraz scena jest przebudowana. Dalej to ci przeszkadza? To pewnie Tobie przeszkadzają również bawiące się dzieci pod blokiem. Należy zlikwidować place zabaw w pobliżu bloków???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również