Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Ewa Swoboda triumfuje w klasyfikacji generalnej IAAF World Indoor Tour

  • Dodano: 2019-02-21 11:00

Ewa Swoboda zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m w ostatnim mityngu IAAF World Indoor Tour w Duesseldorfie. Jednak wcześniejsze trzy wygrane zapewniły jej wygraną w całym cyklu!

Polka podczas ostatniego mityngu IAAF World Indoor Tour uzyskała czas 7,10 i finiszowała za Marie Josee Ta Lou - 7,02, która w ten sposób uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie. Tym samym pochodząca z Wybrzeża Kości Słoniowej Ta Lou zakończyła serię dwunastu wygranych biegów z rzędu Polki, trwającą od sierpniowego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Trzecie miejsce zajęła Dafne Schippers (7.19).

Mimo tego Polka była najlepsza w całym cyklu, wygrywając w Karlsruhe, Toruniu oraz Madrycie. Triumf żorzanki oznacza dziką kartę kwalifikującą do halowych mistrzostw świata w 2020 roku oraz pokaźną premię finansową.

Ewa Swoboda wyrasta na faworytkę halowych mistrzostw Europy, które w dniach 1-3 marca odbędą się w Glasgow. Jej główną konkurentką będzie reprezentująca Szwajcarię Mujinga Kambundji, która przebiegła 60 m w identycznym czasie jak Swoboda (7.08).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.