Wiadomości z Żor

Ewa Swoboda halową mistrzynią Europy na 60 m!

  • Dodano: 2019-03-03 13:30

Sensacyjne zwycięstwo Ewy Swobody w Glasgow! Sprinterka z Żor pokonała rywalki i zdobyła pierwsze w historii Polski halowe mistrzostwo Europy w sprincie na 60 metrów.

Duma Żor wraca do domu z tarczą! Ewa Swoboda w finale sprintu na 60 metrów uzyskała czas 7,09 s, tym samym wyprzedzając wielokrotną medalistkę Dafne Schippers z Holandii (czas 7,14) i reprezentantkę Wielkiej Brytanii Ashę Philip, która broniła tytułu mistrzyni Europy (czas 7,15). 

Zwycięstwo Ewy Swobody to czwarty medal podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Glasgow.

Ewa Swoboda: zwycięstwo w HME po kilku porażkach

Pochodząca z Żor 21-letnia biegaczka, absolwentka I LO im. Karola Miarki potwierdziła, że w tym sezonie jest w kapitalnej dyspozycji. Tuż po biegu nie kryła łez szczęścia. To zrozumiałe, szczególnie po zeszłorocznej porażce podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Birmingham i kiepskim starcie w Pucharze Świata w Londynie.

Dziś ze zwycięstwa Ewy Swobody cieszy się cała Polska, w tym Urząd Miasta w Żorach, który chwilę po wygranej złożył gratulacje lekkoatletce na Facebooku.

 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • IK

    Dramat ..." . To zrozumiałe, szczególnie po zeszłorocznej porażce podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Birmingham i kiepskim starcie w Pucharze Świata w Londynie"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.