Wiadomości z Żor

Dwie próby włamania w Rogoźnej. Policjanci apelują o czujność

  • Dodano: 2020-01-27 11:45

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Rogoźnej miały miejsce dwie próby kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych.

Pomimo tego, że sprawcy nic nie ukradli to pozostawili po sobie straty i zaniepokojenie wśród mieszkańców dzielnicy. Policjanci apelują o czujność i proszą, aby reagować, gdy w najbliższym otoczeniu dzieje się coś podejrzanego.

Próba pierwszej kradzieży z włamaniem miała miejsce w miniony czwartek, podczas nieobecności domowników. Sprawcy, bądź sprawca dostali się do budynku, dokonali penetracji pomieszczeń, a potem z pustymi rękoma opuścili go. Tego samego dnia, jednak późnym wieczorem lub w środku nocy, wybili szybę w łazience na parterze innego budynku. Nie dostali się jednak do środka, gdzie spali domownicy. Włamywacze tym razem nie ukradli nic, pozostawili jednak po sobie strach i poruszenie wśród mieszkańców.

Policjanci wszczęli już dochodzenia w sprawie obu zdarzeń i ostrzegają mieszkańców przed włamywaczami. Apelują, aby zachować czujność i reagować, gdy coś nas niepokoi. Warto zwrócić uwagę, czy w najbliższym otoczeniu nie pojawiają się nieznane osoby o podejrzanym zachowaniu, lub samochody na obcych rejestracjach. Zachęcają, aby alarmować, nawet anonimowo w myśl hasła kampanii społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz".

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • max

    Ludzie montujcie alarmy i spijcie spokojnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.