Wiadomości z Żor

Dwie próby włamania w Rogoźnej. Policjanci apelują o czujność

  • Dodano: 2020-01-27 11:45

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Rogoźnej miały miejsce dwie próby kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych.

Pomimo tego, że sprawcy nic nie ukradli to pozostawili po sobie straty i zaniepokojenie wśród mieszkańców dzielnicy. Policjanci apelują o czujność i proszą, aby reagować, gdy w najbliższym otoczeniu dzieje się coś podejrzanego.

Próba pierwszej kradzieży z włamaniem miała miejsce w miniony czwartek, podczas nieobecności domowników. Sprawcy, bądź sprawca dostali się do budynku, dokonali penetracji pomieszczeń, a potem z pustymi rękoma opuścili go. Tego samego dnia, jednak późnym wieczorem lub w środku nocy, wybili szybę w łazience na parterze innego budynku. Nie dostali się jednak do środka, gdzie spali domownicy. Włamywacze tym razem nie ukradli nic, pozostawili jednak po sobie strach i poruszenie wśród mieszkańców.

Policjanci wszczęli już dochodzenia w sprawie obu zdarzeń i ostrzegają mieszkańców przed włamywaczami. Apelują, aby zachować czujność i reagować, gdy coś nas niepokoi. Warto zwrócić uwagę, czy w najbliższym otoczeniu nie pojawiają się nieznane osoby o podejrzanym zachowaniu, lub samochody na obcych rejestracjach. Zachęcają, aby alarmować, nawet anonimowo w myśl hasła kampanii społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz".

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • max

    Ludzie montujcie alarmy i spijcie spokojnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.