Wiadomości z Żor

Druciarze z Technikum nr 1 wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności!

  • Dodano: 2024-04-16 09:00

Drużyna złożona z uczniów Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach osiągnęła wielki sukces, zdobywając 1. miejsce podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Tym samym uczniowie wywalczyli możliwość udziału w Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w terminie 22-25 maja br. w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Taki wyjazd wiąże się jednak z bardzo dużymi kosztami, dlatego też młodzież stara się zebrać potrzebną kwotą! Wspiera ich m.in. Miasto Żory.

Żorscy uczniowie z szansą na wyjazd do USA

Uczniowie Technikum nr 1 w Żorach: Mikołaj Arasim, Bartłomiej Wiluk, Dawid Fedorczuk, Dominik Konik, Adrian Torbus i Bartek Dworok z pod opieką nauczycielki Katarzyny Mareckiej  wzięli udział w Olimpiadzie Kreatywności w Warszawie, w której zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Wyzwaniu Technicznym. Drużyna o nazwie „Druciarze” podjęła się realizacji zadania, które polegało na skonstruowaniu ogromnego flippera o wymiarach 2x4 m, zawierającego moduły oparte na wykorzystaniu takich dziedzin jak: mechanika, elektronika, mechatronika i informatyka oraz zaprezentowaniu sensacyjnej historii o bohaterach, którzy wyruszają na wyjątkową misję, by powstrzymać szaleńca z Birmingham, próbującego zniszczyć świat przy użyciu flippera- maszyny zagłady. 

Teraz zwycięska drużyna z Żor marzy o tym, by swoje umiejętności w zakresie programowania, elektroniki, mechatroniki oraz mechaniki zaprezentować podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która w terminie 22-25 maja odbędzie się w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. DI jest  największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

By spełnić te marzenia, potrzebne są środki finansowe w wysokości aż 120 tysięcy złotych, co przewyższa możliwości uczniów oraz szkoły. Na tę kwotę składają się: zakup biletów lotniczych, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu, uiszczenie opłaty licencyjnej za udział w finale oraz zakup na miejscu materiałów, które posłużą do zbudowania konstrukcji flippera – z uwagi na rozmiar nie ma bowiem możliwości zabrania ze sobą całej konstrukcji.

Jak można pomóc? Uruchomiona została specjalna zrzutka na pokrycie kosztów wyjazdu. Można też przekazać darowiznę do szkoły.

Druciarze z Technikum nr 1 wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności! / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również