Wiadomości z Żor

Czujny sąsiad spłoszył włamywaczy

  • Dodano: 2020-10-28 08:45, aktualizacja: 2020-10-28 09:02

W środku nocy z soboty na niedzielę na ulicy Łąkowej pojawili się włamywacze. Mieli pecha, gdyż sąsiad, który usłyszał dochodzący z położonej obok posesji hałas zareagował. Mężczyzna wyjrzał przez okno, krzyknął i spłoszył przestępców, którzy w mgnieniu oka opuścili teren budowy z pustymi rękoma.

Włamywacze, którzy usiłowali okraść blaszany garaż na terenie budowy domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej dzięki reakcji jednego z mieszkańców zostali spłoszeni. Niestety kilka dni wcześniej włamali się do innego garażu na tej samej ulicy i wynieśli z niego sprzęt warty ponad 2 tysiące złotych.

Od kilku dni w naszym mieście przestępcy grasują w różnych dzielnicach i kradną wszystko co stanowi dla nich jakąkolwiek wartość

Włamywacze pojawili się na początku ubiegłego tygodnia na ulicy Folwareckiej, gdzie po pokonaniu bramy garażowej z terenu budowy wynieśli sprzęt warty 5 tys. złotych. Ich łupem padła nowa pralka, skórzany fotel oraz kuchenka indukcyjna. Zniszczyli też szybę piekarnika. We wtorek włamali się do wrzutnika monet odkurzacza samochodowego na Rybnickiej i do budki gastronomicznej na osiedlu Powstańców Śląskich. W kolejnym dniu zdążyli wybić szybę w punkcie gastronomicznym przy ulicy Folwareckiej, jednak tu spłoszył ich alarm.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i reagowanie, gdy w pobliskiej okolicy dzieje się coś niepokojącego

Pamiętajmy, że natychmiastowe, nawet anonimowe, zgłoszenie telefonicznie może przyczynić się do szybkiego zatrzymania przestępców. Pamiętajmy też o trwającej od lat kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz” i postępujmy w myśl jej idei.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.