Wiadomości z Żor

Czad zaatakował czteroosobową rodzinę

  • Dodano: 2018-03-05 10:15

W miniony weekend śmiercionośny czad znowu zaatakował, tym razem rodzinę z małymi dziećmi. Do szpitala na obserwację trafił 36-letni ojciec wraz z 5-letnim synem. Jak ustalili strażacy wraz z kominarzem przyczyną zatrucia była niedrożna wentylacja w mieszkaniu.

Informację o podtruciu tlenkiem węgla policjanci otrzymali w piątek po południu. Gdy udali się na osiedle Sikorskiego w jednym z mieszkań zastali już strażaków i zespół pogotowia ratunkowego. Jak się okazało tlenek węgla zaatakował czteroosobową rodzinę tj. 36-letniego mężczynę, modszą o dwa lata żonę oraz dwóch synów w wieku 5 lat i 9 miesięcy.

Do szpitala trafił jednak ojciec wraz ze starszym synem, pozostali członkowie rodziny nie wymagali hospitalizacji. Jak ustalili mundurowi do nagromadzenia niebezpiecznego czadu doszło podczas kąpieli. W mieszkaniu nie była też drożna wentylacja.

Policjanci w ślad za strażakami apelują do mieszkańców o rozwagę, szczególnie teraz w okresie grzewczym, gdy czad daje częściej ludziom we znaki. Zachęcają też do zapoznania się z poradnikiem "Jak przygotować się na CZAD" wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również