Wiadomości z Żor

CROSS 2019 - Wspólna akcja policji i straży leśnej

  • Dodano: 2019-04-23 10:45

Przeciwdziałanie nielegalnym wjazdom quadami i motocyklami crossowymi do lasu, a także edukacja społeczeństwa w zakresie prawidłowego korzystania z lasu to główne cele akcji zorganizowanej przez policjantów i leśników.

Działania połączone z lustracją szlaków turystycznych i rowerowych odbyły się w miniony weekend, a wzięli w nich udział policjanci z drogówki i strażnicy z Nadleśnictwa Rybnik.

Podobne akcje organizowane są w całym kraju

W sobotę i w niedzielę policjanci z żorskiego wydziału ruchu drogowego oraz strażnicy z Nadleśnictwa Rybnik prowadzili działania pod kryptonimem "CROSS 2019". Ich celem poza lustracją szlaków turystycznych i rowerowych było przede wszystkim wyeliminiowanie przypadków nielegalnego poruszania się quadami i motocyklami typu cross po terenach leśnych. Niestety pomimo obowiązujących zakazów amatorzy leśnych rajdów bardzo często je łamią, a przy okazji niszczą ściółkę, płoszą zwierzęta i czynią wiele innych szkód.

Policjanci i strażnicy leśni przy okazji tego typu akcji stawiają również na edukację społeczeństwa. Chętnie udzielają rad i wskazówek na temat właściwego korzystania z lasu. Szczególnie tym, dla których jest on ulubionym miejscem na wypoczynek i korzystanie z wielu, możliwych, jednak legalnych aktywności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.