Wiadomości z Żor

Chcieli wyłudzić 50 tys. złotych od żorzanki. Policjanci w porę zapobiegli oszustwu

  • Dodano: 2019-03-14 13:45

50 tys. złotych – tyle miała przekazać mieszkanka Żor oszustom, którzy zadzwonili do niej i próbowali wyłudzić pieniądze tytułem pomyślnego załatwienia sprawy w związku ze spowodowanym przez krewną wypadkiem drogowym.

Na szczęście w ostatniej chwili, w jednym z banków kryminalni powstrzymali kobietę przed przekazaniem oszczędności przestępcom.

Apelujemy - bądźcie czujni, oszuści wciąż atakują!

Kilka prób wyłudzenia sporych sum pieniędzy na terenie Żor to bilans wczorajszego dnia. Oszuści znów zaatakowali i wybierając na swoje ofiary osoby w starszym wieku zadzwonili m.in do kobiety, która uwierzyła, że jej krewna spowodowała wypadek i potrzebuje finansowego wsparcia. Pokrzywdzona nie przerywając połączenia wybiegła z domu i skierowała się do banku. W tym czasie jej mąż odłożył słuchawkę i zadzwonił do męża rzekomej krewnej, która prosiła o pieniądze. Wówczas dowiedział się, że żadnego wypadku nie było i zaczął podejrzewać oszustwo. Pewności nabrał, gdy po raz kolejny oszuści zadzwonili na jego numer stacjonarny, podająca się za krewną kobieta wypytywała do kogo dzwonił i gdzie znajduje się placówka banku, do której wyszła jego żona. Rozmówczyni twierdziła, że jest w komendzie i cały czas podtrzymywała swoją wersję.

Na szczęście błyskawiczna reakcja policjantów, męża, a także krewnego rzekomej sprawczyni wypadku oraz znajomych, którzy byli świadkami usiłowania oszustwa na szkodę mieszkanki Żor zapobiegły przestępstwu. W ostatniej chwili policjanci bowiem zastali kobietę w banku z gotówką w ręku i uświadomili, że właśnie padła ofiarą oszustów.

Choć w tym przypadku do przekazania pieniędzy nie doszło to po raz kolejny uczulamy mieszkańców na podobne zdarzenia i apelujemy o czujność. Przypominamy też, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze tytułem zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych przestępstwem i w żadnym wypadku nie uzależniają zaniechania czynności od przekazania pieniędzy. Zatem jeśli usłyszycie taką prośbę w słuchawce telefonu bądźcie pewni, że to kolejna próba oszustwa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również