Wiadomości z Żor

Burze i grad po raz kolejny nad Śląskiem - ostrzeżenie meteorologiczne

  • Dodano: 2019-08-19 12:30

IMGW po raz kolejny ostrzega - nad naszym regionem po godzinie 16 wystąpi wysokie prawdopodobieństwo burz, gradu i intensywnych opadów deszczu.

Dzisiaj od samego rana odczuwamy nieprzyjemną duszność w powietrzu, a to jest często najbardziej oczywistą oznaką gwałtownej zmiany pogody. Jak podaje instytut meteorologiczny, pogodowego zamieszania możemy się spodziewać już od godziny 16 aż do późnych godzin nocnych z mniej więcej 80% prawdopodobieństwem.

Jest to na razie ostrzeżenie pierwszego stopnia, które na stronie IMGW jest opisane w następujący sposób:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również