Wiadomości z Żor

Bee Sjesta już w sobotę!

 • Dodano: 2022-09-08 07:00, aktualizacja: 2022-09-07 09:55

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zdradził przepis na udany wieczór!

- Chcemy podzielić się z Wami naszą sprawdzoną recepturą, która rozgrzeje chłodniejsze, kończące lato wieczory, nawet te spędzone pod gołym niebem, o smaku przywracającym najdalsze wspomnienia z czasów, kiedy znaliśmy swoich sąsiadów, uśmiechaliśmy się do nieznajomych, lubiliśmy własne towarzystwo i po prostu cieszyliśmy się... życiem - przekazuje Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

 • Termin ważności: 24 września 2022
 • Czas przygotowania: 18:00
 • Liczba porcji: ograniczona
 • Kaloryczność: obfita duchowa uczta
 • Składniki:
  • Beata Przybytek z nutą Bogusława Kaczmara
  • Justyna Rychlewska w słodkim duecie z Bartłomiejem Świtaczem
  • „Ballady i Romanse Mickiewicza” w wykonaniu soczystego Art.Buzz’a
  • Solidna szczypta jazzowych przypraw

Biały Wieczór na zakończenie Bee Sjesty

Zainspirowani tradycjami francuskich miasteczek, żorski MOK kolejny raz zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego stołu. „Klasyczny wieczór z jazzowymi przyprawami” to ostatnie brzmienie kończące Interdyscyplinarny Festiwal Ekologiczny Bee Sjesta, tradycyjnie organizowany w formie plenerowego koncertu o wyjątkowym charakterze. Wszyscy uczestnicy ubrani w białe stroje zasiądą przy stołach ulokowanych w miejskiej przestrzeni, bogato zastawionych produktami, które sami przyniosą, a ich rozmowom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo. „Biały Wieczór” odbędzie się w sobotę 10 września 3 września o godzinie 18:00 na żorskim Rynku i będzie to już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Tego wieczoru na scenie wystąpi mistrz fortepianu Bogusław Kaczmar, jako członek big bandów, orkiestr i sekcji rytmicznych akompaniował największym gwiazdom estrady (nawet samej Bonnie Tyler!). Tym razem na scenie będzie towarzyszył Beacie Przybytek, artystce uznawanej za najciekawszy głos polskiej sceny jazzowej, o mięsistym „czarnym” brzmieniu. Za płytę „I’m Gonna Rock You” otrzymała nagrodę muzyczną Programu III Polskiego Radia, a za album „Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś” była nominowana do najważniejszych polskich nagród muzycznych.

Na scenie nie zabraknie również lokalnego „przysmaku” - Justyny Rychlewskiej. Wokalistki na co dzień występującej w formacji AF Music, tworzonej przez pasjonatów i miłośników, dla których muzyka jest odskocznią od szarej rzeczywistości, sposobem na wyrażanie emocji, a którymi obficie częstują słuchaczy podczas występów. Tym razem akompaniament zgotuje jej Bartłomiej Świtacz, znający sztukę muzyczną „od kuchni”. W końcu na co dzień z powodzeniem pracuje z muzyką klasyczną, improwizowaną i rozrywkową.

Na deser zaserwowany zostanie występ z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Tym razem, bohaterem akcji zachęcającej do wspólnego czytania został zbiór „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wydany równo dwieście lat temu. Grupa teatralna Art.Buzz zainspirowana dziełem, przygotowała smakowity występ, pełen scenek teatralnych, humoru i apetycznej atmosfery. Również w tym klimacie odbędzie się, kończące wydarzenie, mini jam sesson dla chętnych. A jest ich wielu, dlatego nie ma czasu do stracenia. Otwierajcie szafy, przeszukujcie internet w celu znalezienia najpiękniejszej białej kreacji, rezerwujcie miejsce w kalendarzu i co najważniejsze: łapcie za telefon i wybierzcie numer sekretariatu: 43 42 436 wew. 23 lub 14!

Jako że Biały Wieczór jest również okazją do uroczystego zakończenia sezonu Miejskiej Pasieki, na stołach nie może zabraknąć pysznego miodu. Sceneria zaaranżowana zostanie roślinami miododajnymi, które właśnie we wrześniu rozkwitną najpiękniejszymi odcieniami bieli. Będzie ich tyle, że... Kto wie? Może po tej magicznej nocy nie wrócicie do domu z pustymi rękami?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również