Wiadomości z Żor

Arkadiusz Stanula kończy pracę w MOSiR Żory, by kontynuować karierę naukową

  • Dodano: 2020-09-03 07:15, aktualizacja: 2020-09-03 07:30

Po 18 latach piastowania funkcji Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Arkadiusz Stanula przekazał stery tej jednostki Markowi Utracie, by oddać się w pełni karierze naukowej.

Dr hab. Arkadiusz Stanula ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, na której wykłada od 1996 r. Jest autorem i współautorem niemal stu publikacji naukowych, związanych ze sportem oraz ratownictwem wodnym. 1 września br. z tytułem profesora Arkadiusz Stanula objął stanowisko Prorektora ds. Promocji i Sportu na katowickim AWF-ie.

Arkadiusz Stanula związał swoje życie ze sportem wiele lat temu

W 2002 r. został Dyrektorem MOSiR Żory i przez 18 lat wzmacniał w mieszkańcach Żor sportowego ducha. Sam biega, jeździ na rowerze, pływa, nurkuje i zajmuje się ratownictwem wodnym, a także aktywnie bierze udział w sportowych imprezach w naszym mieście i okolicach. Pływanie od czasów młodości było jego pasją, co zaowocowało pracą w strukturach Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie obecnie pełni funkcję instruktora-wykładowcy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.