Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

8 najlepszych propozycji jak spędzić ferie 2019 w Żorach

 • Dodano: 2019-02-08 15:00

Ferie 2019 Żory to jedna z najpopularniejszych fraz wyszukiwanych w Internecie przez mieszkańców. W czasie ferii w mieście dzieci się nudzą? Zobacz, co przygotowało miasto na zimowy wypoczynek!

 1. Miejska Biblioteka Publiczna
 2. Miejski Ośrodek Kultury
 3. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - lodowisko
 4. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - narty
 5. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - kulig w Wiśle
 6. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - cykl imprez
 7. Muzeum Miejskie w Żorach
 8. Twinpigs

1. Ferie 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Żorska biblioteka nie próżnuje i organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat. Co w programie? W pierwszym tygodniu ferie z superbohaterami PO DRUGIEJ STRONIE MASKI. Od 11 do 16 lutego w godz. 11.30-13.00 będzie można zostać komiksowym herosem, dowiedzieć się, kim są i skąd się biorą.

Wciel się w genialnego Iron Mana, szybkiego jak błyskawica Flasha czy silnego Hulka. Poznaj drugą twarz Supermana, Kapitana Ameryki i Wonder Woman. Dołącz do bibliotecznej drużyny sprawiedliwych i walcz ze złem! – wyliczają pracownicy biblioteki.

Drugi tydzień ferii dzieciaki spędzą z ekscentryczną nianią, Mary Poppins. Kultowa postać literacka wraca na ekrany kin.

U nas opuszcza biblioteczną półkę, by zaprosić Cię do wspólnej zabawy. Wraz z ekscentryczną nianią trafisz na Ulicę Czereśniową, sięgniesz po dobre maniery przy angielskiej herbatce, a przy odrobinie wysiłku otworzysz być może drzwi do swojej wyobraźni? – czytamy w zaproszeniu MBP Żory.

Aby wziąć udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę trzeba dokonać rejestracji osobiście w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lub telefonicznie pod nr. (32) 43 43 197 wew. 22.

23 lutego o 11.00 w bibliotece będzie miał miejsce gwarowy spektakl muzyczny pt."Dalsze przygody Beboka".

Przedstawienie zapowiada przygody Beboka, który wraca żeby ratować śląską kulturę i odrobinę postraszyć współczesne dzieci. Główny bohater siedział zapomniany w piwnicy przez 60 lat, a teraz wraca, dzięki pewnemu chłopcu, łączy ich to, że obydwoje godają gwarą. Przygody dwojga przyjaciół pomoże zrozumieć muzyka, zarówno blues jak i znane przyśpiewki. Opowieść osnuta jest na bajce nagrodzonej w konkursie Katowickiego Instytutu Kultury, a „Dalsze przygody Beboka” są jej kontynuacją – zapowiadają organizatorzy.

Wystąpią lektorka i autorka Iwona Gałuza, gitara i inne instrumenty - Marcin Czyż, akordeony - Bracia Szindler i sam Bebok!
Udział w wydarzeniu bezpłatny, ale obowiązują na niego zapisy (w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lub telefonicznie pod nr. 32 43 43 197 wew. 22).

2. Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury

Akcja Zima rozpocznie się w Studiu Działań Artystycznych 13 lutego. Przez kilka kolejnych dni, dzieciaki będą miały okazję wziąć udział w zajęciach z sensoplastyki, muzycznych, a także w studium malarstwa i rysunku. Pełna oferta dostępna tu [LINK]

Mali kinomani znajdą coś dla siebie w Kinie na Starówce. Każdego dnia ferii o 11.00 zobaczymy najciekawsze filmy animowane ostatnich lat:

 • Mała Stopa (11.02),
 • Miśków 2-óch w Nowym Jorku (12.02),
 • Jak zostać czarodziejem (13.02),
 • Premiera: LEGO Przygoda (14.02),
 • Książę Czaruś (15.02),
 • Młodzi Tytani (18.02),
 • Premiera: Jak wytresować smoka 3 (19.02),
 • Biały Kieł (20.02),
 • INIEMAMOCNI 2 (21.02).

Bilety w cenie 8 zł i 10 zł (premiery)

Step Art zamknął już rejestrację na półkolonie Filmowa Gala Oskarowa. Wśród atrakcji m.in. kreatywne warsztaty artystyczne, zajęcia filmowe, zajęcia z tworzenia plakatów, zajęcia teatralne, kino, lodowisko, JUMP WORLD, bal karnawałowy, wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.

Klub WISUS także proponuje dzieciakom twórcze spędzanie czasu – szczegóły [LINK].

3. Ferie na sportowo z MOSiR Żory - naucz się jazdy na łyżwach!

MOSIR Żory rusza ze szkółką łyżwiarską dla początkujących. Dzieciaki zyskają możliwość nauki jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR przy Hali Sportowej ul. Folwareckiej 10. Zajęcia sportowe będą odbywały się w ośmiu grupach ćwiczeniowych po osiem osób każda. Do kiedy zapisy? Trzeba się spieszyć, ponieważ ostateczny termin rejestracji uczestników to 6 lutego!

Uwaga! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc w naszej szkółce nauki jazdy na łyżwach, zachęcamy do zapisania się! – apelują organizatorzy.

Aby dziecko mogło uczestniczyć w szkółce łyżwiarskiej wymaga jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego [FORMULARZ – LINK]. W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Łyżwy i sprzęt sportowy można wypożyczyć u organizatorów odpłatnie.

7 lutego o 17.00 w Hali Sportowej odbędzie się zebranie rodziców zapisanych do szkółki łyżwiarskiej dzieci.

Dla fanów łyżwiarstwa i dobrej muzyki mamy świetną wiadomość – MOSiR organizuje aż 4 dyskoteki na lodowisku! Imprezy pod hasłem Zimowe Disco na Lodowisku odbędą się 12, 14, 19, 20 lutego o 17.00 i 18.00.

- Zapraszamy do wspólnej zabawy z DJ-em, połączonej z efektami świetlnymi – zachęcają organizatorzy.

4. Narciarskie szaleństwo w Istebnej

To jednak nie jedyne atrakcje MOSiR Żory w nadchodzące ferie zimowe. Fani białego szaleństwa mają szansę na szusowanie po Złotym Groniu. Jak ja wykorzystać? To proste! Wystarczy zapisać się na jeden z trzech, oferowanych przez MOSiR jednodniowych wyjazdów do Istebnej! Kiedy się odbędą? 11, 16 i 18 lutego. Narciarze z Żor spędzą na stoku blisko 5 godzin. Wyjazd spod Hali MOSiR zaplanowano o godz. 7.00, powrót do Żor o 16.00. Uczestnicy mają zagwarantowane karnety na zjazdy na Złotym Groniu na 4,5 godziny, a także opiekę medyczną (NNW we własnym zakresie). Dzieci i młodzież do 18 lat może pojechać na narty tylko za pisemna zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Koszt wyjazdu to 50 złotych od osoby i kaucja zwrotna 10 złotych.

Terminy zgłoszeń na wyjazdy do Istebnej to:

 • 11 lutego – rejestracja do 7 lutego do godz. 10.00
 • 16 i 18 lutego – rejestracja do 14 lutego do godz. 10.00

Szczegółowe informacje, regulamin, formularz rejestracyjny i wymagane zgody dostępne na stronie internetowej organizatora.

5. Z kopyta kulig rwie w Wiśle

10 i 24 lutego młodzi żorzanie będą mieli okazję wybrać się na kulig w Dolinie Białej Wisełki (Wisła Czarne). Dzieciaki będą szaleć na śniegu, a w przerwie kuligu czekać będzie na nich ognisko z kiełbaskami. Organizatorzy zapewniają dojazd autokarem na miejsce kuligu, opiekę medyczną (NNW we własnym zakresie).

Terminy wyjazdów na kulig to 10 lutego – wyjazd z parkingu Hali Sportowej MOSiR o 8:45, powrót ok. 16.00 i 24 lutego – wyjazd o 7:45 i powrót ok. 15.00.

Ważne! Bawić się podczas kuligu mają także osoby dorosłe – to świetny sposób na zimowe szaleństwo dla całych rodzin. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Do kiedy można się zgłaszać? Aby wyjechać na kulig 10 lutego trzeba zarejestrować się do 7 lutego do godz. 10.00. Zapisy na drugi wyjazd trwają do 21 lutego, także do godz. 10.00. Koszt wzięcia udziału w imprezie to 50 złotych od osoby (zapisy i wpłaty w kasie Hali Sportowej). Oświadczenia i zgody są dostępne pod tym linkiem.

Zamknięto już rejestrację na Mega Sportowe Półkolonie Zimowe. W programie m.in. zdobywanie MEGA sprawności sportowych, zajęcia z instruktorami (łyżwy, rolki, karate, łucznictwo, judo, tenis ziemny i stołowy), pokazy eksperymentów w laboratorium Pana Korka, Sportowa Fabryka Pomysłów ze Szkołą Tańca na hali sportowej, szalona zabawa na lodowisku, wyjścia do kina i na basen, a także wycieczka do studia filmowego i palmiarni. Koszt tygodniowego turnusu wynosi 300 złotych.

6. MOSiR Żory: cykl imprez w ramach Sportowych Ferii

W trakcie ferii w obiektach MOSiR odbędzie się szereg imprez sportowych, skierowanych do dzieci i młodzieży m.in.

 • Turniej Siatkówki za starszej młodzieży (12 lutego o 10.00 w Hali Sportowej),
 • Halowy Turniej Piłki Nożnej w kat +15 lat (13 lutego o 11.00),
 • Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży (14 lutego o 12.30),
 • Turniej Siatkówki Miksty (19 lutego o 10.00),
 • Halowy Otwarty Turniej Gry w Bule (20 lutego o 11.00).

Odbędą się także dwa wydarzenia w ramach obchodów 747. Urodzin Miasta Żory:

 • Aktywne Ferie, które będą miały miejsce 21 lutego od godz. 10.00 do 13.00 na lodowisku i terenie przed Halą MOSiR,
 • Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Żory (23 lutego o 9.00 w Hali Sportowej).

7. Ferie 2019: Muzeum Miejskie w Żorach

Tegoroczne ferie w Muzeum Miejskim odbędą się pod hasłem "Portret podróżniczki".

Kto nie słyszał o dzielnej Neli reporterce, która niestrudzenie przemierza kontynenty? Znamy ją z barwnych relacji, których dostarcza nam ze wszystkich swych odległych wypraw. Brawa dla tego, kto potrafi wymienić choć trzy inne podróżniczki, które dzięki swej odwadze przecierały szlaki i odkrywały tajemnice najdalszych zakątków świata. Poznajmy te dzielne odkrywczynie. Przyjrzyjmy się kim były i z jakimi problemami musiały zmagać się na co dzień. Zajrzyjmy do ich walizek oraz do ich podróżniczych relacji. Dziewczyny i chłopaki – przygoda czeka! – zachęcają organizatorzy.

Dzieci wezmą udział w wyprawach:

 • Bez walizki dookoła świata z Nelly Bly
 • Na ryby do Afryki z Mary Kingsley
 • Saniami po Syberii z Marią Czaplicką

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 11.30 i od 12.00 do 13.30. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych.

8. Ferie zimowe 2019 w Meksyku. To pomysł Twinpigs

Niezwykle interesującą propozycję dla dzieci mają właściciele żorskiego parku rozrywki. Półkolonie zimowe 2019 w meksykańskim klimacie pozwolą poznać uczestnikom zimowiska kulturę Meksyku i bogate tradycje tego kraju. By zostać "Prawdziwym Amigo” wystarczy wziąć udział we wszystkich warsztatach i zebrać komplet naklejek.

Szczegóły dostępne na Facebooku:

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu