Wiadomości z Żor

67-letni żorzanin potrącony na przejściu dla pieszych w ciągu ul. Wodzisławskiej!

  • Dodano: 2022-02-10 08:00, aktualizacja: 2022-02-10 08:17

W miniony wtorek w godzinach wieczornych doszło do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Wodzisławskiej. Pieszy doznał poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych w Żorach

We wtorek 8 lutego około godziny 17:30 doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych przy ul. Wodzisławskiej. Jest to przejście bardzo dobrze oznakowane i dobrze zauważalne. Zważyć jednak należy uwagę, iż zapadający zmrok i opady deszczu mogą utrudniać widoczność.

Tak też stało się podczas tego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym opel corsa 22-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który w tym momencie schodził z przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia 67-letni żorzanin doznał obrażeń w postaci potłuczeń i złamania nogi. Mundurowi ustalili na miejscu, iż zarówno pieszy jak i kierujący byli trzeźwi.

W takich momentach z pewnością bardzo pomocne może okazać się stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych. W przypadku kierujących istotnym może okazać się właściwa dbałość o przejrzystość szyb oraz dostosowanie prędkości do umiejętności i warunków ruchu drogowego.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.