Wiadomości z Żor

44-latek awanturował się o... puste butelki. Teraz sprawą zajmie się sąd

  • Dodano: 2023-05-16 08:00, aktualizacja: 2023-05-16 08:04

Policjanci wezwani zostali do mężczyzny, który podczas festynu na osiedlu Księcia Władysława miał się awanturować. Sprzeczka rozpoczęła się wyzwiskami już w osiedlowym sklepie, a następnie przeniosła się w okolice traktu. Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie za swoje zachowanie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Żory. Awantura o puste butelki

W sobotę około godziny 17:00 mundurowi zostali wezwani na osiedle Księcia Władysława, w rejon Traktu Piastowskiego, gdzie mężczyzna miał wszcząć awanturę. Na miejscu policjanci ustalili, iż mężczyzna ten w lokalnym sklepie miał w wulgarny sposób wyzywać pozostałych klientów. Po jego opuszczeniu rozbił na chodniku butelki po piwie, gdyż ekspedientka nie chciała mu ich przyjąć z powrotem. Podczas samej interwencji mężczyzna przez cały czas wyrażał się w sposób nieprzyzwoity. Teraz 44-letni mieszkaniec osiedla odpowie przed sądem za awanturę w miejscu publicznym, używanie słów nieprzyzwoitych i zaśmiecanie.

Zgodnie z aktualnym kodeksem wykroczeń tylko za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca grozi kara grzywny nie niższa niż 500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również