Wiadomości z Żor

34 laptopy trafiły do dzieci z rodzin popegeerowskich

  • Dodano: 2022-06-02 09:15

Tegoroczny Dzień Dziecka z pewnością na długo pozostanie w pamięci 34 dzieci z rodzin popegeerowskich, mieszkających w naszym mieście. W siedzibie Urzędu Miasta Żory odebrały one wczoraj z rąk Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory sprzęt komputerowy, zakupiony dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR

Projekt pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem tego programu jest wyeliminowanie ograniczeń związanych z deficytem w dostępie do sprzętu komputerowego i Internetu przez dzieci i młodzież, które realizują obowiązek szkolny na terenach popegeerowskich.

Realizowany w naszym mieście projekt zakłada wsparcie przy zakupie sprzętu komputerowego dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin, których przodkowie byli pracownikami byłych PPGR-ów. Miasto Żory pozyskało na jego realizację 85 000,00 zł.

W ramach tego programu 34 dzieci z Żor otrzymało laptopy z zainstalowanym pakietem biurowym LibreOffice oraz torbami do ich przenoszenia. Sprzęt ma wspierać te dzieci i młodzież w nauce zdalnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również