Wiadomości z Żor

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków wystartuje z Żor!

  • Dodano: 2022-06-02 09:15

To będzie wyjątkowe sportowe wydarzenie w naszym mieście! Żory zostały w tym roku miejscem startu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Jeśli chcesz zdobyć ciekawe doświadczenie i być częścią tej niezwykłej imprezy zgłoś się do Urzędu Miasta Żory!

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków wystartuje w środę, 29 czerwca w Żorach, a zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry, a na starcie wyścigu zamelduje się 25 zespołów z Polski i zagranicy. 

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków - program

Na terenie Parku Cegielnia odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy. Od godz. 9:00 w środę 29 czerwca będą trwały prezentacje ekip startujących w wyścigu, zaś o godz. 10:00 zaplanowana jest Oficjalna Ceremonia Otwarcia Wyścigu. Już 15 minut później odbędzie się start honorowy.

Kolarze ruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, następnie będą kierowali się Aleją Armii Krajowej w lewo, po czym skręcą w Aleję Zjednoczonej Europy. Dojadą do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II, gdzie skręcą w lewo i pojadą aż do skrzyżowania z ul. Wodzisławską i dalej pod halę MOSiR. Na wysokości hali sportowej zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze – Zgoń. Meta 1 etapu zlokalizowana jest w Katowicach.

Po­nie­waż wyścig ko­la­rski jest ogro­mnym prz­ed­sięwzięciem or­ga­ni­za­cy­jnym, Urząd Mi­a­sta Żory po­sz­uk­uje wo­lo­nta­ri­uszy chętnych do po­mo­cy przy zabe­zpie­cz­e­niu trasy. Ich praca będzie pol­ega­ła na po­mo­cy w za­trzy­ma­niu ruchu na mnie­j­sz­y­ch skrzyżow­a­ni­a­ch oraz przy wlo­ta­ch ulic. Każdy z wo­lo­nta­ri­uszy otrzyma zestaw gadżetów od Miasta Żory, a także zaświadczenie o tym, że był wolontariuszem podczas tej imprezy.

Wsz­y­stk­ie osoby pe­łno­l­e­tnie za­i­nt­er­eso­wa­nie wo­lo­nta­ri­a­t­em pro­sz­o­ne są o kontakt e-ma­il z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu pod ad­r­es­em: wpks@​ um.​zory.​pl lub numerem telefonu 32 43 48 195. W mailu prosimy podać swoje imię i nazwisko, rok urodzenia oraz numer telefonu.

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków wystartuje z Żor!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.