Wiadomości z Żor

29-letnia rowerzytka wjechała wprost pod koła nadjeżdżajacego samochodu [FILM]

  • Dodano: 2022-08-18 13:00

Przejazd rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych i chwila nieuwagi przyczyniły się do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem rowerzystki oraz samochodu osobowego. Na szczęście z tej sytuacji uczestnicy wyszli cało. Policja apeluje o rozwagę, respektowanie obowiązujących przepisów i wzajemny szacunek podczas korzystania z dróg.

O włos od tragedii!

Wczoraj przed godziną 18:00 na przejściu dla pieszych przy Alei Zjednoczonej Europy doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Od ulicy Boryńskiej na przejście dla pieszych wjechała rowerzystka, widząc, iż pojazd poruszający się po prawym pasie jedzie z niewielką prędkością. Niestety kierująca samochodem marki Fiat Panda 72-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego uderzyła w 29-letnią żorzankę, która wjechała rowerem wprost pod nadjeżdżający samochód.

Mundurowi ustalają rzeczywisty przebieg zdarzenia

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż nikomu nic groźnego się nie stało, a rowerzystka profilaktycznie została przewieziona do szpitala celem diagnostyki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Apelujemy zarówno do kierujących, jak i do niechronionych uczestników ruchu drogowego o wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze. Przypominamy ponadto, iż przejście dla pieszych przeznaczone jest do przechodzenia, a nie przejeżdżania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to pieszemu wchodzącemu na przejście kierujący jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa – nie dotyczy to rowerzysty. Pamiętajmy również, iż każdy pojazd potrzebuje czasu, aby móc zatrzymać się w miejscu - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również