Wiadomości z Żor

29 - latek wtargnął do mieszkania znajomego i ukradł telefon

  • Dodano: 2019-05-22 13:00

Kryminalni zatrzymali 29-latka, który przedwczoraj naruszył mir domowy mieszkańca Żor i ukradł mu telefon.

Sprawca najpierw wszczął awanturę przed drzwiami prowadzącymi do mieszkania pokrzywdzonego, a chwilę później zbiegł ze skradzionym łupem zanim na miejsce przybył patrol.

29-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia

W poniedziałek przed 21.00 policjanci zostali poproszeni o interwencję w dzielnicy Kleszczówka, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do awantury, a następnie kradzieży. Jak się okazało chwilę wcześniej przed drzwiami jednego z mieszkań pojawił się znany pokrzywdzonemu 29-latek, który poprosił o pożyczkę pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową wszczął awanturę, wtargnął do mieszkania i zabrał warty 900 złotych telefon.

Zanim złodziej okradł mężczyznę przepędził jednego ze świadków awantury i kopiąc w drzwi mieszkania, należącego do pokrzywdzonego, uszkodził je. Choć okradziony mężczyzna próbował dogonić sprawcę zbiegł on z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem patrolu.

Policjanci zatrzymali 29-latka w pościgu wczoraj po 15.00, w obrębie tej samej dzielnicy. Kiedy ich zauważył po raz kolejny próbował uciec. Kryminalni odzyskali też skradziony telefon, a następnie doprowadzili mężczyznę do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również