Wiadomości z Żor

26-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dostał wysoki mandat!

  • Dodano: 2022-01-13 09:00

Na Alei Jana Pawła II w Żorach kierujący ominął samochód, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Osoby, które łamią przepisy, muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami.

Mandat dla 26-latka, który wyprzedzał na przejściu

W poniedziałek 10 stycznia na Alei Jana Pawła II w Żorach kierujący samochodem osobowym marki Fiat, widząc, iż inny kierujący zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, sam postanowił pojechać dalej.

W tym samym czasie, nieopodal żorscy policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiarów prędkości w związku z zagrożeniem występującym na tej drodze. Zauważyli kierującego, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów i niezwłocznie zatrzymali go do kontroli.

Za popełnione wykroczenie 26-letni mieszkaniec Żor został ukarany zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatem na kwotę 1500 zł i 10 punktami karnymi.

Pamiętaj!

Zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również