Wykład o Cmentarzu Żydowskim w Zabrzu już dzisiaj. Muzeum świętuje 90-lecie
To początek jubileuszowego cyklu dla mieszkańców zainteresowanych historią miasta. Dziś, 8 kwietnia 2026 roku o godz. 17.00 w Galerii Café Silesia odbędzie się pierwszy wykład z serii przygotowanej z okazji 90-lecia Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Spotkanie poprowadzi Piotr Hnatyszyn, a tematem będzie historia osób pochowanych przy północnym murze Cmentarza Żydowskiego w Zabrzu. Wstęp jest wolny.
90-lecie Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Rusza seria wykładów
Z okazji jubileuszu 90-lecia Muzeum Miejskiego w Zabrzu placówka przygotowała serię wykładów. Pierwsze spotkanie otwiera ten cykl i będzie poświęcone jednemu z ważnych, a zarazem mniej oczywistych wątków lokalnej historii. To propozycja dla osób, które chcą lepiej poznać dzieje Zabrza i miejsca związane z dawnymi mieszkańcami miasta. Podczas spotkania Piotr Hnatyszyn przedstawi historię osób pochowanych przy północnym murze Cmentarza Żydowskiego w Zabrzu. Temat dotyczy lokalnej pamięci i śladów przeszłości, które wciąż są obecne w przestrzeni miasta. Wykład ma być okazją do spojrzenia na historię Zabrza przez pryzmat konkretnych osób i miejsc.
Pierwszy wykład jubileuszowego cyklu odbędzie się w środę, 8 kwietnia 2026 roku, o godz. 17.00 w Galerii Café Silesia. Udział jest bezpłatny.
Dla mieszkańców to okazja, by wziąć udział w otwartym wydarzeniu poświęconym historii miasta bez wcześniejszych zapisów i bez opłat.















Dodaj komentarz