Śląska drogówka prowadzi dziś działania pn. “Trzymaj się prawego pasa”

Czas czytania: 3 min.

Dziś (24 stycznia) śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”.

Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawabezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują/utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.

Dlatego w grudniu 2019 roku w Wydziale Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej opracowano Ramowy Plan działań pod kryptonimem„TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA”. W oparciu o jego założenia w styczniu 2020 r. zorganizowano działania pn. “Trzymaj się prawego pasa”, których jednym z głównych zadań jest uświadamianie kierującym, że wskazane powyżej zachowanie stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Działania odbyły się w dniach:

  • 09.01.2020 r. – na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Stróże prawa ujawnili 26 wykroczeń, z czego 18 stanowiło naruszenie obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

  • 10.01.2020 r. – na terenie autostrady A4 oraz dróg DK86, DK88 i DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Katowicach. W trakcie ich realizacji ujawniono 61 wykroczeń. 3 stanowiły tamowanie /utrudnianie ruchu w związku zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruch, a 13 z nich to naruszenia obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili osobę poszukiwaną oraz kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejne działania odbędą się w piątek, 24.01.2020 r. na drogach aglomeracji śląskiej.

Tagi:

policja
Autor / Źródło
Sylwia Machowska / KMP Żory

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe