42-latek chciał “dogadać się” z policjantami. Teraz grozi mu 8 lat więzienia
Nawet 8 lat w więzieniu może spędzić 42-letni mieszkaniec powiatu jastrzębskiego, który kierował samochodem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe próbował przekupić policjantów. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.
42-latek kierował pod wpływem alkoholu
W miniony czwartek około godziny 16:00 na ulicy Głównej, policjanci z żorskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi A3. Jak ustalili, za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu jastrzębskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu.
42-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności i utraty prawa jazdy, zwrócił się do stróżów prawa z propozycją, iż mogą się dogadać, a następnie wręczył im 600 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut, za który grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.
Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 2000 zł.
Tagi:




![Laureaci konkursu „Przygoda z Żorkiem” zachwycili jury swoimi pracami [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/963807.informacja.jpg)








Dodaj komentarz