39-latek bez uprawnień do prowadzenia pojazdu zatrzymany przez policję w Żorach
W poniedziałek, 19 stycznia, około godziny 19:00, na ulicy Rybnickiej w Żorach doszło do zatrzymania kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali samochód dostawczy marki Ford, którym kierował 39-letni obywatel Azerbejdżanu.
Kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień
Jak ustalili policjanci, mężczyzna prowadził pojazd mimo decyzji odpowiedniego organu administracyjnego, który wcześniej cofnął jego uprawnienia do kierowania. Jest to poważne przestępstwo, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc swoje działanie pilną sytuacją rodzinną.
Konsekwencje prawne
Za kierowanie pojazdem mechanicznym mimo cofniętych uprawnień, 39-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policja przypomina, że decyzje administracyjne o cofnięciu uprawnień mają na celu ochronę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego i muszą być bezwzględnie respektowane.















Dodaj komentarz