Wiadomości z Żor

Zakupy online opłacają się bardziej niż stacjonarne? Odpowiadamy

  • Dodano: 2022-03-07 05:45, aktualizacja: 2022-03-07 06:01

Świat Internetu niesie za sobą szereg korzyści. Wśród nich jest również możliwość robienia zakupów online. To rozwiązanie, które stopniowo wypiera tradycyjne, stacjonarne zakupy. Powodów jest kilka, ale te najważniejsze to oszczędność czasu i pieniędzy, możliwość porównania cen, uniknięcie kolejek i zazwyczaj znacznie szerszy asortyment dostępnych produktów. W dobie wszechobecnej cyfryzacji coraz popularniejsze stają się również zakupy spożywcze online. A to przecież zaledwie wierzchołek góry lodowej w kontekście zalet, jakie otrzymują z takiego rozwiązania konsumenci. 

Zacznijmy od początku

Zakupy online wiążą się z ogromną wygodą. Przede wszystkim możemy zamówić je pod swój dom, unikając przy tym frustrującego stania w długich kolejkach. Nie zawsze też na półkach sklepowych znajdziemy wszystkie interesujące nas produkty. Wiele z nich dostępnych jest wyłącznie online lub figurują w sklepach stacjonarnych w bardzo ograniczonej ilości. W rezultacie, stacjonarne zakupy sprowadzają się do ciągłych wycieczek po galeriach handlowych i nie tylko, a my jako klienci tracimy cenny czas na często bezowocne poszukiwania. 

W przypadku zakupów online wystarczy komputer lub smartfon oraz połączenie z internetem. W ciągu kilku minut jesteśmy w stanie złożyć zamówienie i je opłacić. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na zupełnie inne rzeczy - rozrywkę, sport, rozwijanie pasji. Warto przy tym pamiętać, że zakupy online to również duża oszczędność pieniędzy. W sklepach internetowych znajdziemy liczne rabaty i obniżki, dzięki którym kupimy wybrany produkt taniej niż w placówce stacjonarnej. Dobrym przykładem może być eobuwie kod rabatowy na pierwsze zakupy, który możemy wykorzystać na zakup wymarzonego obuwia! To świetna propozycja dla osób, które składają swoje pierwsze zamówienie. Nowy konsument może dzięki takiemu rozwiązaniu sporo zaoszczędzić, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na zakup jakiegoś innego produktu. Istnieje także możliwość zapisania się do bezpłatnego Newslettera, który sprawi, że będziesz na bieżąco ze wszystkimi innymi promocjami - sam zapis to także gwarancja otrzymania kodu rabatowego na pierwsze zakupy w sklepie eobuwie.

Porównaj ceny i dopiero zrób zakupy

Zakupy w sklepach internetowych mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Przede wszystkim, pozwalają one porównać ceny poszczególnych produktów od wielu różnych sprzedawców. W centrach handlowych kosztowałoby nas długie godziny skrupulatnego researchu, a w przypadku zakupów online - zaledwie kilka kliknięć. Oferty możemy zebrać na kolejno otwartych zakładach w przeglądarce, aby wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

 Rzadko kiedy mamy też siłę, aby przepychać się wśród tłumów pomiędzy sklepowymi półkami. W końcu, po całym dniu pracy aż chce się odpocząć i zrelaksować na kanapie przed telewizorem. Przebywanie w tak zatłoczonych miejscach wiąże się ze stresem, nerwami i zmęczeniem. Co więcej, to samo zmęczenie może oddziaływać na sprzedawców i innych klientów. Słowem: raczej się to nie opłaca! W przypadku sklepu internetowego taki problem odchodzi w niepamięć. 

Poznaj opinie na temat produktu 

Sklepy internetowe pozwalają również przejrzeć opinie o danym produkcie. To obecnie jeden z najważniejszych wyznaczników jego jakości obok recenzji wyspecjalizowanych portali. Opinie innych klientów mogą ułatwić nam podjęcie ostatecznej zakupowej decyzji. Z kolei opisy produktowe pomogą nam zrozumieć poszczególne zagadnienia od strony technicznej. Cały proces jest intuicyjny, co tylko przyspiesza nasze działania.

Sporo osób waha się przed zakupem online ze względu na ewentualną konieczność reklamacji lub wymiany danego produktu. Nie powinno to jednak stanowić żadnego problemu, bo możemy zwrócić każdą zakupioną zazwyczaj w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Zawsze należy też zostawić paragon, który umożliwi później ewentualną reklamację. 

Zakupy online to przyszłość. Z tej możliwości korzystają setki milionów ludzi na całym świecie. To rozwiązanie proste, bezpieczne, dużo tańsze i przede wszystkim wygodne. Dziś przed Internet kupimy dosłownie wszystko, a sprzedawcy robią, co mogą, aby proces ten ułatwić i żeby konsumentów zachęcić. Warto więc śledzić aktualne promocje i chwytać kody rabatowe. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.