Wiadomości z Żor

Zakup używanych części z demontażu – czy warto?

  • Dodano: 2024-03-11 06:00, aktualizacja: 2024-03-11 06:14

Czy opłaca się kupować używane części samochodowe, pochodzące z demontażu? W wielu sytuacjach zdecydowanie tak. Które używane części samochodowe warto kupić? Na co zwracać uwagę, kupując używane części samochodowe? 

Używane części samochodowe, pochodzące z demontażu, mogą być świetną alternatywą dla nowych części zamiennych. Wszystko zależy od tego, w jakiej są kondycji, w jaki sposób zostały zdemontowane i czy zostały opisane w profesjonalny sposób.  

Na co zwrócić uwagę, kupując używane części zamienne? 

Przy zakupie części z demontażu ważne są następujące rzeczy:

  • Profesjonalny demontaż, który mogą zapewnić jedynie pracownicy wyspecjalizowanych firm ze stacji demontażu. Dlaczego jest on ważny? Nieodpowiedni demontaż części może doprowadzić do ich uszkodzenia. 
  • Odpowiedni stan techniczny części zamiennej. W przypadku części blacharskiej nie powinna być ona zaatakowana przez korozję ani powgniatana. Warto też zwrócić uwagę na stan powłoki lakierniczej. 
  • Dokładny opis sprzedawanej części, który pozwoli ją idealnie dobrać do danego auta. Tu również wskazany jest profesjonalizm. Przykład? Powróćmy do wymienionych wcześniej części blacharskich. Tutaj niezwykle ważne jest, aby pracownicy stacji demontażu, przez rozebraniem auta, sprawdzili kod koloru lakieru. Potem mogą go podawać przy każdej sprzedawanej części blacharskiej, ułatwiając dobór części potencjalnym klientom. W przypadku części mechanicznych trzeba z kolei zwrócić uwagę na dokładny opis techniczny podzespołu. Przydatne są też zdjęcia. Dotyczy to zwłaszcza elementów elektrycznych i elektronicznych, w których warto na zdjęciach pokazać wtyczkę/gniazdko i liczbę znajdujących się w nim pinów. 

Które części zamienne z demontażu (używane części samochodowe) warto kupić?

Najbardziej opłacalny jest zakup:

  • Wszystkich części blacharskich: od kompletnych drzwi, masek i klap, aż po części poszycia bocznego, dachu itd., włącznie z szybami;
  • Wszystkich części z wnętrza kabiny (z wyjątkiem poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, których sprzedaży zabrania polskie prawo), od foteli po części deski rozdzielczej i boczki drzwi;
  • Części pasa przedniego i tylnego, takie jak: zderzaki, kompletne reflektory, atrapy, klapy i maski;  
  • Felgi samochodowe; 
  • Podzespoły elektryczne i elektroniczne, takie jak czujniki, alternatory, rozruszniki, napędy wycieraczek, napędy szyb;  
  • Kompletne silniki i skrzynie biegów, a także skrzynie rozdzielcze – w przypadku uszkodzeń tych podzespołów, szrot może okazać się jedynym sensownym źródłem części w dobrych cenach. 

Części do aut klasycznych i zabytkowych – stacja demontażu to najlepsze miejsce na zakupy 

Stacja demontażu pojazdów to najlepsze miejsce, aby znaleźć oryginalne części zamienne do aut klasycznych i zabytkowych. A także, aby zrobić zapas części do pojazdów (tzw. youngtimerów), które niedługo staną się klasykami. 

Najlepsze części używane na Dolnym Śląsku – odwiedź AW Motors 

AW Motors to ceniona stacja demontażu pojazdów, mająca swoją siedzibę w Łagiewnikach, a także oddziały w innych miastach województwa dolnośląskiego. Jeśli szukasz używanych części do auta – przede wszystkim odwiedź stronę internetową firmy. Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz określony model auta, do którego szukasz części. Później wystarczy już tylko nawiązać kontakt z firmą, aby sprawdzić, czy dana część jest gotowa do sprzedaży i jaka jest jej cena. Pracownicy AW Motors pomogą w doborze części do Twojego auta.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.