Wiadomości z Żor

Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

  • Dodano: 2022-06-21 12:30, aktualizacja: 2022-06-24 10:16

Planujesz w przyszłości powiększenie rodziny? To naturalna kolej rzeczy i taką decyzję podejmuje wiele par. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku odpowiedniego ubezpieczenia, można liczyć na dodatkowe świadczenia w trakcie ciąży, zarówno finansowe, jak i medyczne. Dowiedz się, jaką polisę warto wybrać, jeśli planujesz w przyszłości urodzenie dziecka.

Ubezpieczenie w ciąży – na czym polega?

Jeśli jesteś w związku i planujecie w przyszłości powiększyć rodzinę, warto zadbać o wybór ubezpieczenia o odpowiednim zakresie ochrony. Zanim jednak zdecydujesz się na daną polisę, sprawdź następujące elementy:

  • okres karencji

Ciąża to jedno ze zdarzeń, które u wielu ubezpieczycieli ma dłuższy okres karencji. Wynika to z tego, aby nie było możliwe zatajenie informacji na ten temat. Przeciętny czas, w którym dana osoba nie będzie objęta ochroną na wypadek urodzenia dziecka, może wynosić od 3 do 12 miesięcy.

  • zakres ochrony

W zależności od wyboru polisy, osoba ubezpieczona może liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku urodzenia dziecka lub na dodatkowe usługi. Dlatego, jeśli chcesz mieć dostęp do badań laboratoryjnych i opieki medycznej w ramach ubezpieczenia, zadbaj o rozszerzony zakres ochrony. Do tego znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia zdarzenia, które uprawniają Cię do uzyskania świadczenia. Może to być poród, poronienie czy w przypadku, gdy dziecko urodzi się z wadą wrodzoną. Dzięki takiemu zakresowi ochrony, polisa może wesprzeć w trudnych sytuacjach życiowych.

  • suma gwarantowana oraz wypłaty świadczeń

Wybór wyższej sumy gwarantowanej przekłada się na wielkość wypłacanych świadczeń. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wykazuje przy danych zdarzeniach, na jakiej wypłatę kwoty można liczyć. Warto również zwrócić uwagę, jakie świadczenie proponuje towarzystwo ubezpieczeniowe przy ciąży mnogiej – w zależności od oferty, można wtedy spodziewać się wypłaty o 100-200% większej niż bazowa kwota.

Ubezpieczenie dla kobiety w ciąży jest korzystnym zabezpieczeniem, gdy planujesz w przyszłości urodzenie dziecka.

Czy kobieta w ciąży może wykupić takie ubezpieczenie?

Życie nie zawsze przebiega według planu i czasem może się okazać, że zajście w ciążę nastąpiło wcześniej, niż przewidywałaś. Czy w takiej sytuacji można wykupić ubezpieczenie? Jak najbardziej, należy poszukać wtedy oferty TU z krótką karencją. Należy jednak nie zwlekać z tym, gdyż im bardziej zaawansowana ciąża, tym składka za ubezpieczenie może wynosić więcej.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie w ciąży?

Ciąża i poród mogą wchodzić w zakres ochrony ubezpieczeń grupowych dostępnych u pracodawcy. Jeśli jednak chcesz skorzystać z dodatkowych usług, takich jak badania w ramach pakietu medycznego czy wyższej kwoty wypłaty świadczenia, warto samodzielnie sprawdzić oferty. Ranking Towarzystw Ubezpieczeniowych pozwoli Ci w łatwy sposób porównać propozycje od kilkunastu firm. W ten sposób możesz zyskać polisę, która zapewni Ci korzystne świadczenia i opiekę medyczną. Zadbaj o finansowe bezpieczeństwo dla siebie i bliskich.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.