Wiadomości z Żor

Sprawdzone sposoby na firmową reklamę

 • Dodano: 2022-01-05 16:00, aktualizacja: 2022-01-07 14:54

Wiele właścicieli firm z różnorodnych branż zastanawia się jak najlepiej zareklamować swoją firmę. Każdy chce, aby taka reklama mogła dojść do jak największej ilości osób a dodatkowo od razu na wstępie zbudować dobrą opinię i świetny wizerunek firmy. Jednym z coraz częściej wybieranych sposobów na zareklamowanie swojej firmy są gadżety reklamowe. Takie gadżety mogą być bardzo przydatne, a dodatkowo z pewnością przyciągną do firmy nowych klientów.

Na jakich produktach warto umieszczać reklamę firmy?

Zanim rozpoczniemy drukowane reklamy na gadżetach promocyjnych, należy się zastanowić które produkty będą najbardziej przydatne i przyciągną najwięcej klientów. Warto więc wybierać praktyczne przedmioty, których nasi potencjalni odbiorcy będą potrzebować i używać. Należy unikać zbędnych przedmiotów, z których klient nie będzie korzystał, gdyż nie przyniesie to firmie żadnych korzyści.

Do tych bardziej przydatnych i praktycznych gadżetów należą produkty biurowe i papiernicze. Dobrym pomysłem więc będzie wybranie m.in. różnego rodzaju długopisów reklamowych, zeszytów w różnych formatach, ołówków czy nawet notesów. Takie zwykłe notesy reklamowe z nadrukiem logo firmy nie dość, że będą niezwykle praktyczne i przydatne w każdej sytuacji, to dodatkowo staną się świetną reklamą przyciągającą wielu klientów. Dużym plusem jest również to, że praktycznie każdy może korzystać z takiego notesu, co oznacza, że grono odbiorców nie będzie w żaden sposób ograniczone. 

Poza artykułami papierniczymi warto również wybrać takie przedmioty, których każdy używa na co dzień. Należą do nich m.in.:

 • kubki, 
 • koszulki,
 • podkładki pod mysz,
 • ręczniki, 
 • parasole, 
 • ładowarki.

Warto zaznaczyć, że reklamy nadrukowane na gadżetach używanych nie tylko w domu, ale również poza nim mogą przyciągnąć uwagę większej ilości klientów. Należy więc pamiętać, żeby nie wybierać zbędnych i niepotrzebnych przedmiotów jako reklamę firmy. 

Co powinno się znaleźć na produkcie reklamującym firmę?

Na produktach reklamowych należy umieszczać niezbędne informacje dotyczące firmy. Do tych najważniejszych należy logo firmy lub nazwa. Taka ilość informacji wystarcza na gadżety mniejszego formatu. Na większych przedmiotach można sobie pozwolić na większą garść informacji. Można na nich umieścić np.:

 • dane kontaktowe, 
 • motto firmy, 
 • ofertę, 
 • miejsce, w którym znajduje się siedziba firmy,
 • imię i nazwisko właściciela.

O co warto zadbać podczas tworzenia gadżetów reklamowych?

Ważne jest, żeby rozważnie przygotować gadżety reklamowe, bo wizerunek i opinia klienta budowana jest już od samego początku. Do najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę, jest jakość przedmiotów z wizytówką firmy. Słabej jakości gadżety reklamowe będą od razu źle kojarzyły się z firmą.

Należy także wziąć pod uwagę, kto ma być docelowym odbiorcą produktów reklamowych. Niektóre gadżety przypadną do gustu dzieciom i młodzieży a inne osobom dorosłym. Należy wybierać przedmioty, które będą przydatne danej grupie odbiorców lub uniwersalne gadżety takie jak długopisy, ołówki czy notesy.

Warto również zadbać o nadruk na przedmiotach promocyjnych. Ważne jest, żeby był on trwały, wyrazisty i żeby nie niszczył się pod wpływem czynników fizycznych, gdyż może to ostatecznie źle działać na opinię klienta o danej firmie. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

 • Wiktoria

  Gadżety zawsze będą popularne, co roku zamawiam dla swojej firmy, tylko wolę wybierać na żywo, pooglądać, porównać i jeżdżę na targi reklamy na remadays do Stolicy. Najważniejszym i najlojalniejszym klientom zamawiam gadżety premium użyteczne z bardzo dyskretnym logo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.