Wiadomości z Żor

Spódnica idealna do twojego typu figury - jaką wybrać?

  • Dodano: 2022-04-11 14:00

Czy często nosisz spódnice? Wiele kobiet z nich rezygnuję, ponieważ wydaje im się, że źle w nich wyglądają. Tak naprawdę na każdej miłośniczce spodni również spódnica może wyglądać zjawiskowo. Wystarczy dobrać fason odpowiedni do typu sylwetki. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Poznaj swój typ figury

Kluczem do wybrania idealnego kroju spódnicy, jest określenie swojego typu budowy ciała. Czy one się wyróżniają?

  • Figura jabłka – mogą pochwalić się nią panie o szczupłych nogach i ramionach, które są bardziej obfite w okolicach brzucha.
  • Figura gruszki – mają ją kobiety o pełnych biodrach i szerszych udach. Za to ramiona i talia są znacznie drobniejsze.
  • Figura kolumny – w tym przypadku biodra i ramiona są podobnej szerokości. Panie o figurze kolumny są szczupłe i nie mają wyraźnie zaznaczonej talii.
  • Figura odwróconego trójkąta – ten tym sylwetki charakteryzuje się szerokimi ramionami, wąską talią i szczupłymi nogami.
  • Figura klepsydry – panie  o tym typie sylwetki mają zrównoważone proporcje. Ich ramiona i biodra są podobnej szerokości i posiadają wyraźnie zaznaczoną talię.

Skoro już znasz swój typ sylwetki, pora wybrać spódnicę, która podkreśli Twoje atuty i zakryje mankamenty.
Spódnica dla jabłka

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się spódnice ołówkowe lub w kształcie trapezu. Nie powinny być one jednak zbyt opięte, aby nie podkreślały brzucha. Jabłka będą dobrze prezentować się w fasonach przed kolano. Powinny natomiast zrezygnować ze spódnic typu mini i mocno rozkloszowanych, bufiastych modeli.

Spódnica dla gruszki

Gruszki powinny wybierać modele, które podkreślą ich wąską talię i odwrócą uwagę od masywnych ud. Do tego celu świetnie nadadzą się zwiewne rozkloszowane spódnicę z podwyższoną talią. Dobrze będą wyglądać także spódnicę ołówkowe, pod warunkiem, że nie będą zwężane u dołu. Opinające materiały mogą podkreślić szersze biodra.

Spódnica dla kolumny

Panie o tej figurze będą doskonale wyglądać w spódniczkach mini. Ten fason pięknie wyeksponuje szczupłe nogi. Aby dodać trochę objętości biodrom, można wybrać rozkloszowane modele z wyższym stanem, które optycznie zwężą talię.

Spódnica dla odwróconego trójkąta

Dla tego typu sylwetki najlepiej sprawdzą się fasony, które zrównoważą szerokie ramiona. Do tego celu świetnie nadadzą się modne spódnice rozszerzane u dołu,  a także rozkloszowane fasony, które nadadzą biodrom objętości.  

Spódnica dla klepsydry

Aby pokreślić idealne proporcje klepsydry, najlepiej jest zdecydować się na dopasowane modele. Panie o tym typie sylwetki będą dobrze wyglądać w spódnicach ołówkowych. Aby uwydatnić wąską talię,  najlepiej będzie wybrać spódniczki z wysokim stanem. Klepsydry powinny natomiast unikać zbyt luźnych i workowatych krojów.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • ewka

    Fajne rady, mocno skondensowane i łatwe do zastosowania Tak jak lubię.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.