Wiadomości z Żor

Specjalny program żywieniowy dla osób aktywnych

  • Dodano: 2023-08-28 10:15, aktualizacja: 2023-09-11 10:18

Aktywność fizyczna od zawsze stanowiła jedno z moich najważniejszych zainteresowań, które realizowałam mimo przeciwności- niezależnie od tego, czy się uczyłam, pracowałam czy byłam na urlopie. Zawsze dawało mi to dużo radości i sprawiało, że moja sylwetka prezentowała się doskonale pomimo upływu lat. Biegałam, pływałam, chodziłam na siłownię, uwielbiałam jazdę na rowerze i zawsze sama komponowałam sobie swoją dietę nie przejmując się kalorycznością, a jedynie intuicyjnie dbając o to, aby jeść więcej białka. Przez lata byłam zadowolona ze swoich osiągnięć do momentu, w którym zaczęłam na poważnie trenować bieganie. Wówczas poczułam, że moja dieta nie jest już dla mnie wystarczająca, ale jednocześnie- nie do końca wiem, jak ją zmodyfikować.

Obawiałam się zjadać większych porcji w obawie o to, że za dużo przytyję. Jednocześnie zbyt mała ilość kalorii kończyła się tym, że nie miałam siły na dłuższy bieg. Wówczas z pomocą przyszedł mi catering dietetyczny, dzięki któremu poprawiłam swoje samopoczucie oraz efektywność swoich treningów!

Dieta najlepsza dla sportowca

Dla mnie osobiście dobra dieta to taka, która sprawia, że jednocześnie czuje się lekko, ale też mam dużo energii, którą mogę spożytkować na treningach. Podstawą jest więc dobieranie potraw, które będą zawierały w sobie większe ilości białka- budulca mięśni. I tutaj pojawiał się u mnie pierwszy problem, gdyż w momencie, kiedy sama układałam sobie jadłospis- trudno było mi dobrać potrawy tak, aby faktycznie pokryć zapotrzebowanie organizmu na białko. Trzeba przyznać, że samodzielne układanie sobie diety jest bardzo trudne i stanowiło dla mnie wyzwanie. Nie tylko trzeba mieć dużą wiedzę, ale też trzeba poświęcić całkiem sporo czasu na zakupy, przygotowywanie posiłków, planowanie co zjemy przed treningiem, a co po, kontrolowanie efektywności diety, a także własnej wagi, już nie mówiąc o tym, że trzeba jeszcze te posiłki sobie przygotować. A muszę przyznać, że mam talent do wielu rzeczy, ale nie do gotowania i to pozostaje niezmienne od lat. Fit catering był dla mnie wybawieniem- rozwiązaniem, które nagle pomogło mi uporać się ze wszystkimi moimi problemami. Dieta Sport Plan to idealny wariant dla mnie oferowany przez catering dietetyczny Żory od Dietfic. Dieta bogata w białko i węglowodany złożone, bez przetworzonej żywności, pełna naturalnych produktów, smaczna i co istotne- dostarczana mi każdego dnia na mój adres. Nie muszę więc niczego planować ani martwić się o to, czy będę mieć co zjeść danego dnia.

Dieta pudełkowa to duża oszczędność czasu

To kolejny powód, dla którego warto skorzystać z takiego rozwiązania- to duża oszczędność czasu. Nie musimy martwić się ciągłymi zakupami, nie musimy samodzielnie liczyć kalorii w ramach diety, nie musimy układać planu, kiedy co zjemy. Nie musimy przygotowywać posiłków i gotować. Wcześniej jak tylko wracałam po pracy do domu to od razu biegłam do kuchni po to, aby przygotować sobie obiad, zaplanować kolację, a następnie wszystkie posiłki na dzień następny do pracy. Starałam się bowiem dbać o regularność posiłków. Dieta pudełkowa znacznie to wszystko uprościła- zawsze mam pewność, że zjem 5 posiłków w ciągu dnia. Wiem, że są dobrze dobrane, zbilansowane, zdrowe i ułożone pod konkretny, mój indywidualny cel- dobre odżywianie w sytuacji, kiedy dużo trenuje. Dieta pudełkowa to idealna opcja dla zapracowanych- zaoszczędzony czas można poświęcić przecież na coś innego- na dodatkową aktywność, na regenerację, a także na poszerzanie swojej wiedzy o dyscyplinie, którą się trenuje.

Zdrowe jedzenie to dobre samopoczucie

Nie można też zapominać o tym, że taki sposób odżywiania jest też po prostu zdrowy i dobry dla naszego samopoczucia. Jemy żywność nieprzetworzoną, bogatą we wszystkie mikro i makro składniki, obfitująca w warzywa i owoce, sycącą, taką, która nie powoduje wahań cukru we krwi ani nie przyczynia się do podwyższenia poziomu cholesterolu. Fit catering może więc zapewnić nam maksymalną różnorodność posiłków, może nas zaskoczyć daniami, których nie znamy, a które będą stanowiły nowe połączenia smakowe. To możliwość poszerzenia horyzontów kulinarnych, ale też szansa nauczenia się komponowania posiłków, które będą odpowiednie przy intensywnych treningach. Dlatego też uważam, że każdy, kto chce przejść na określoną dietę powinien spróbować takiego rozwiązania. Dietę zamawia się na dowolny okres czasu, a jeśli się nam nie spodoba- zawsze możemy zrezygnować. Tymczasem, możemy spróbować czegoś, co może doskonale sprawdzić się w praktyce.

Podsumowując, fit catering od Dietific całkowicie zmienił moje podejście do jedzenia. Dzięki diecie Sport Plan nigdy nie jestem głodna i nie odczuwam żadnych spadków energii pomimo, że trenuje bardzo intensywnie przygotowując się do maratonu. Korzystając z cateringu dietetycznego mogę skupić się na zadaniu nie tracąc czasu na przesiadywanie w markecie na zakupach czy w kuchni przy garnkach. Korzystanie z cateringu pomogło mi poprawić jakość mojego życia i uważam, że to najważniejsza wartość, jaką niesie to rozwiązanie.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.