Wiadomości z Żor

Problem ze spłatą pożyczki - co zrobić?

 • Dodano: 2017-10-06 12:45, aktualizacja: 2019-08-07 11:14

Wielu z nas zaciąga pożyczki i kredyty bez dokładnego przeanalizowania swojej sytuacji finansowej. Jednak nawet wtedy, gdy precyzyjnie ją sprawdzimy, może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, co spowoduje, że spłata rat nie będzie już taka prosta. Co powinniśmy zrobić wtedy, gdy mamy problemy ze spłatą pożyczki?

Uzyskanie pożyczki nie jest obecnie bardzo trudne. Możemy nawet zdecydować się na pożyczki online, które dostępne są całkowicie bez wychodzenia z domu – przez internet. Takie pożyczki nie wymagają od nas dostarczania dokumentacji i możemy dostać je nawet w kilkanaście minut.

Jednak problemy ze spłatą mogą dotyczyć nie tylko takich pożyczek, ale też sporych kredytów, na przykład mieszkaniowych. W ich przypadku zawieramy umowę nierzadko na 20-30 lat z ratą wynoszącą nawet powyżej 1 000 złotych miesięcznie.

Problemy? Zacznij działać szybko
Gdy zauważamy, że w domowym budżecie znajduje się coraz mniej pieniędzy na spłatę zobowiązań, wówczas nie powinniśmy udawać, że nie mamy żadnego problemu. Im szybciej zareagujemy, tym łatwiej możemy rozwiązać taką sytuację.

W razie problemów powinniśmy przede wszystkim poinformować wierzyciela – bank czy firmę pożyczkową. Taka inicjatywa będzie dla pożyczkodawcy sygnałem, że nie bagatelizujemy problemu i nie uciekamy od odpowiedzialności.

Możliwe rozwiązania problemu
W przypadku trudności ze spłatą pożyczki albo kredytu możemy przede wszystkim renegocjować warunki – najczęściej dobrym rozwiązaniem jest wydłużenie okresu spłaty, co sprawi, że zmniejszy się wysokość raty.

Także wtedy, gdy mamy już kilka pożyczek, możemy pomyśleć o skorzystaniu z kredytów konsolidacyjnych. Pozwalają one na zebranie posiadanych kredytów i pożyczek i zastąpieniu ich jednym kredytem z jedną ratą – wtedy można też obniżyć wysokość raty, gdy wybierzemy odpowiednio długi okres kredytowania.

Podsumowując, gdy mamy trudności ze spłatą zobowiązań i zaczyna brakować nam pieniędzy, nie powinniśmy nigdy chować głowy w piasek – najlepiej skontaktować się z pożyczkodawcą i spróbować rozwiązać problem! Zobacz więcej na stronie: créditos

Komentarze (6)    dodaj »

 • ella

  Tak, pięć rat dostajesz, z tym ze możesz wybrać cztery pierwsze raty mniejsze, a ostatnia większa, albo możesz spłacić więcej w pierwszych ratach. Ta opcja chyba najbardziej opłacalna jest według mnie

 • Agnieszka

  a ile się płaci za taką pożyczkę refinansową? To może być tylko 5 rat czy można tą ilość zmienić?

 • weronka

  Masz 5 rat, 4 pierwszy są minimalne, ewentualnie jeśli chcesz, możesz więcej spłacić na początki, wtedy masz mniejsze odsetki.

 • ineksa

  W recredit jest to tylko 5 rat, jeśli zadzwonisz to obsługa jest bardzo miła i pomocna , jeśli masz wątpliwośći to wszystko ci cierpliwie wyjaśnią ;)

 • rzekotka

  można refinansować sobie pożyczkę, jak masz problem ze spłata to można wziąc pod uwagę taką opcję, w recredit pożyczkę rozkładają na 5 rat, możesz się z nimi kontaktować telefonicznie albo mailowo.

 • igiełka

  A co z refinansowaniem? Ponoć to jest jakieś wyjście, słyszałam , że sporo osób refinansuje w recredit.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.