Wiadomości z Żor

Odzież medyczna damska - najbardziej specyficzny rodzaj mody

  • Dodano: 2021-07-12 11:15

Moda jest obecna dzisiaj we wszystkich aspektach życia oraz zdecydowanie we wszystkich występujących branżach zawodowych. Moda ni e omija więc również lekarzy, dla których ubiór stanowi niejako symbol – od zawsze.  Dzięki odpowiedniemu ubiorowi są rozpoznawalni, są charakterystyczni dla innych – przede wszystkim zaś dla pacjentów, wyróżniają się, a strój sprawia, że powszechnie odczuwa się w stosunku do nich respekt oraz zaufanie. Chociaż uniform jako taki nie zmienił się zbytnio, tak jak jego forma oraz charakter, zmieniło się samo podejście. 

Odzież medyczna damska i męska

Klasycznie pojmowana odzież medyczna damska zakałą maksymalnie uproszczone formy ubrań – proste sukienki i spódnice przed kolano, jednokolorowe, ewentualnie wyposażone dodatkowo w kieszenie, bluzy medyczne bez wytaliowania czy spodnie o prostych nogawkach, wszystko najlepiej zaś w kolorze białym. Moda wraz z czasem się zmieniła i dotyczy zarówno mody damskiej, jak i męskiej, ofercie której można przyjrzeć się na stronie: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/

Moda damska uległa metamorfozie – dzisiaj wszystkie bluzy dostępne w sprzedaży są talkowane, z eleganckimi wstawkami w różnych kolorach, z efektownymi przeszyciami kolorowymi nićmi. Długość spódnic nadal utrzymała się na wysokości przed kolanem, jednak są wyposażone prawie zawsze w pojemne, ale niemal niewidoczne kieszenie. Sukienki i bluzy mają do wyboru dekolt w serek, klasyczną łódkę lub półokrąg. Najwięcej jednak zmieniło się w przypadku spodni, co najlepiej widać na stronie z męskimi ubraniami medycznymi sklepu Medhoodie: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-meska/. Spodnie mają różne długości – są dostępne wersje również sięgające jedynie d połowy łydki. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj joggery – ze ściągaczami w nogawkach lub w pasie. 

Na plus dla zmian w modzie medycznej można zaliczyć powszechnie pojawiające się ubrania dla osób rozmiarem plus size. Choroby cukrzycowe dotykają ludzi niezależnie od wykonywanej profesji, dlatego zrozumienie w tej kwestii w branży odzieżowej jest niezwykle ważne.

Uzupełniająca odzież medyczna damska

Ubranie lekarzy czy pielęgniarek to także kilka innych elementów, jak chociażby wymagane prawnie oraz sanitarnie czepki medyczne. Wykorzystywane są w bardzo konkretnych sytuacjach, to jest podczas zabiegów chirurgicznych oraz operacji – wszędzie i zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie bardzo rygorystycznych warunków sanitarnych. Czepki medyczne mają za zadanie przytrzymywać włosy, aby te w żaden sposób nie znalazły się w otwartych ranach pacjenta. To również część garderoby, której zadaniem jest wchłanianie nadmiaru potu, jaki pojawia się na czole podczas wykonywania wielogodzinnych operacji.

Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z jakiego wykonane są poszczególne części garderoby. Dla zachowania maksymalnego komfortu powinno się szyć takie ubrania z naturalnych, organicznych, na przykład z bawełny z niewielkimi dodatkami elastycznych tkanin. Takie ubrania będą doskonale układać się na ciele, będą również świetnie sprawdzać się w codziennych czynnościach.

Również kolorystyka nieco się zmieniła  - kiedyś preferowane były jedynie stonowane, jasne kolory – głównie biel czy zieleń. Dzisiaj chętnie wykorzystuje się mocniejsze, wyraziste barwy, które sprawdzają się głównie w przypadku przychodni – zwłaszcza dziecięcych – i takich też oddziałów szpitalnych. Im weselsze barwy, tym mniejszy stres dzieciaków.

Tekst został napisany we współpracy z agencją interaktywną Algov, która dba o pozycjonowanie sklepów internetowych
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.