Wiadomości z Żor

Nie warto przepłacać za prąd

  • Dodano: 2018-04-10 14:15

Nie każdy kocha oszczędzać i liczyć grosz do grosza, za to większość z nas cieszy kilkaset złotych więcej na przyjemności.

Dokładnie takie pieniądze możesz bez bólu oszczędzić na rachunkach za prąd. Wystarczy, że zastosujesz kilka zmian w domowych nawykach i wybierzesz najlepszego dla siebie sprzedawcę prądu. Bo bardzo często przepłacamy za prąd z dwóch powodów: z niewiedzy i z przyzwyczajenia.

W niniejszym tekście postaramy się podzielić wiedzą na temat tego, jak w codzienny sposób oszczędzać na prądzie, ale i jak obniżyć związane z jego dostawą rachunki, również w Żorach i okolicach miasta. Jedynie „goła” cena energii elektrycznej jest odgórnie ustalona, dlatego uważamy, że warto rozejrzeć się w ofertach korzystnego prądu oraz zapoznać z wyliczeniem, z czego ta cena się składa, a z czego składać się nie musi.

Zacznij od domu

Zużycie energii w domu zależne jest od kilku współczynników, w tym głównie od klasy energetycznej sprzętu oraz od sposobu i długości jego używania. Aby zaoszczędzić na fakturze za prąd, należy szczególnie zwrócić uwagę na te urządzenia, które są najbardziej energochłonne, jak  klimatyzator, oraz te, które są ciągle włączone, jak np. lodówka. Ważnym elementem naszych rachunków są również urządzenia, które są włączone non-stop, a wcale nie muszą.

W wielu domach, włączone na stand-by telewizor, kino domowe, czy laptop są w każdej chwili gotowe, aby się „obudzić”, nawet jak my jeszcze śpimy. To wygodne, ale drogie rozwiązanie - jeśli masz w domu dużo urządzeń elektrycznych i są one na okrągło podpięte do sieci to na sam tryb czuwania tego sprzętu wydajesz, np.w Żorach przynajmniej sto złotych rocznie!

Czy wywiana urządzeń ma sens

Oznaczenia A, A+, A++, B na różnego rodzaju sprzętach gospodarstwa domowego są to urządzenia o tzw. wyższej klasie energetycznej.  Pomimo, że sprzęty z plusikami są droższe, w dłuższej perspektywie ich użytkowania, po prostu oszczędzamy. I to całkiem sporo, bo od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie! Lodówka, czy pralka o wyższej klasie energetycznej pochłonie znacznie mniej prądu, za który przecież co miesiąc trzeba zapłacić. Nie namawiamy Cię, do natychmiastowej wymieniany telewizora, lodówki, czy laptopa na nowszej generacji, ale jeżeli planujesz podobny zakup, zerknij na sprzęty energooszczędne.

Co muszę wiedzieć o taryfie antysmogowej

Taryfa antysmogowa, czyli taryfa G12as, to rozwiązanie dla każdego, kto do ogrzewania wykorzystuje energię elektryczną. Z nowej taryfy mogą też skorzystać właściciele samochodów elektrycznych, którzy właśnie w nocy mogą ładować auto. Wyliczyliśmy, że mieszkańcy Żor dzięki nowej taryfie będą mogli obniżyć rachunki za ogrzewanie o nawet 20-25% w stosunku do taryfy G11. Nowa taryfa G12as charakteryzuje się niższą stawką za prąd i jego dystrybucję w godzinach od 22:00 do 6:00.
Czym się różni taryfa G12as od tych najpopularniejszych? W taryfie jednostrefowej - G11 - cena za energię elektryczną w ciągu doby jest stała. W przypadku taryfy dwustrefowej, G12 tańsze godziny obowiązują w godz. 22:00-6:00 oraz 13:00-15:00. Taryfa G12w to również tańszy prąd w ciągu doby (10 godzin), a także niższe ceny w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Z taryfy antysmogowej, będą zadowoleni posiadacze np. domów jednorodzinnych w okolicach Żor.

Po prostu wygodny prąd

Być może udało Ci się wprowadzić chociaż część powyższych energooszczędnych zmian w życiu Twojego domu, może więc nadszedł już czas, aby pomyśleć o zmianie sprzedawcy prądu? W dodatku wystarczy, że poszukasz alternatywnego sprzedawcy prądu w Żorach i okolicach i dowiesz się ile naprawdę rocznie zaoszczędzisz - a będzie to min. dobre kilkaset złotych.


To co zwróciło naszą uwagę na stronie poprostuprad.pl dla Żor to zestaw potrzebnych do zawarcia/zmiany umowy dokumentów, z którymi możesz zapoznać się w zaciszu domowym, w dogodnym dla siebie czasie, brak dodatkowych opłat handlowych. Twój osobisty konsultant z firmy przeprowadzi Cię przez całą formalną procedurę i większość spraw załatwi za Ciebie. A Ty, siedząc wygodnie w fotelu zaoszczędzisz na rachunkach za prąd od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych rocznie!
Mamy nadzieję, że teraz podejmiesz świadomą decyzję o swoich rachunkach i znów będziesz mógł o nich… zapomnieć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.