Wiadomości z Żor

Nie przepłacaj

  • Dodano: 2017-12-08 08:45, aktualizacja: 2017-12-08 08:53

Dziś wielu ludziom coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez samochodu – jeśli nawet nie dysponujemy nim na stałe, to bardzo często korzystamy z usług taksówek.Jeśli zaś prowadzimy biznes związany z przewozem osób, z pewnością chcemy zabezpieczyć się finansowo, jednocześnie nie przepłacając.

Konkurencja na rynku ubezpieczeń samochodów osobowych jest ogromna – firmy prześcigają się nie tylko cenowo, ale i oferując dodatkowe korzyści płynące z ubezpieczenia (na przykład proponują preferencyjne warunki bądź opcjonalne ubezpieczenie na życie za kilka złotych, czasem nawet w cenie ubezpieczenia samochodu). Co najważniejsze – wcale nie jesteśmy związani na dobre i na złe z obecnym ubezpieczycielem. Jeśli warunki przedłużenia umowy nam nie odpowiadają, śmiało możemy szukać innej, często znacznie lepszej oferty.

Duże ryzyko – duże koszty

Prawdopodobnie minie jeszcze wiele czasu, nim polskie drogi staną się bezpieczniejsze – chociaż współczesne statystyki są znacznie lepsze niż jeszcze dekadę temu (około 34 000 wypadków w 2016 roku w porównaniu do 50 000 wypadków w roku 2007). Każdy z nas dobrze wie, że na drodze trzeba mieć oczy dookoła głowy, szczególnie z powodu kierowców z „ułańską fantazją”, których w Polsce nie brakuje. W tej sytuacji nie warto ryzykować wyborem taniej, ale dającej niewiele korzyści oferty – stłuczka może wyłączyć nasz samochód z użycia nawet na kilka tygodni, co jest katastrofalną sytuacją dla przedsiębiorcy, dla którego samochód jest narzędziem pracy.

Drożej znaczy lepiej?

Raport Polskiej Izby Ubezpieczeń dowodzi, że dokonał się znaczący wzrost wartości składek na polskim rynku: z 13,9 miliarda zł w 2015 roku do aż 18,2 miliarda zł w roku 2016. Oznacza to spory wzrost składek w porównaniu do lat ubiegłych, na co wpływ miało wiele czynników. Dlatego zdecydowanie warto zainteresować się nie tylko wyborem odpowiedniej firmy, ale i pakietu dedykowanego warunkom pracy taksówki (intensywniejsza eksploatacja samochodu i sumarycznie duże pokonywane odległości). Tego typu oferty znajdziemy między innymi u brytyjskiego ubezpieczyciela Insurance Factory . Pamiętajmy jednak, by porównać co najmniej kilka ofert – może się okazać, że oszczędność kilku złotych zaowocuje wybraniem znacznie gorszego pakietu niż konkurencji. Firma ta specjalizuje się również w ubezpieczeniu taksówek. Warto poznać jej ofertę pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/taxi-insurance.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.