Wiadomości z Żor

Nauka, zabawa i nowi przyjaciele

  • Dodano: 2021-08-02 12:30

W trakcie wakacji można połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto wykorzystać ten czas na odpoczynek, oczywiście, ale dlaczego nie podszkolić się przy okazji w języku obcym? Umożliwi to lepsze wejście w nowy rok szkolny oraz pozwoli szybciej uzyskać pożądaną wiedzę. A gdyby robić to w pięknych okolicznościach przyrody? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie!

Angielski – język, który trzeba znać

Można śmiało powiedzieć, że dziś nie da się obyć bez znajomości języka angielskiego. To absolutna podstawa. Niemal wszędzie w dorosłym życiu wymaga się od nas jego znajomości przynajmniej na poziomie komunikatywnym, ale coraz częściej musi to być poziom dobry lub zaawansowany. Na rynku pojawia się bowiem znacząca liczba międzynarodowych firm, które poszukują osób na poziomie zbliżonym do native speakera. Warto więc się przyłożyć, aby później móc zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej.

Aby to zrobić, nie wystarczy nauka w szkole. Program jest tak skonstruowany, że – chcąc, nie chcąc – kończąc edukację nawet z samymi szóstkami w dzienniku, tak naprawdę znamy tylko czubek góry lodowej. Absolutne podstawy. Pierwsze zderzenie z rzeczywistością to rozmowa z Anglikiem, Szkotem czy Amerykaninem. Okaże się wówczas, że wcale nie umiemy tak dużo.

Dlatego warto od początku oglądać filmy z napisami – aby osłuchiwać się z językiem, słownictwem i wymową. Ale przede wszystkim warto poświęcić czas na dodatkowe kursy, które pozwolą poszerzyć szkolną wiedzę i odsłonić przed nami zupełnie inne oblicza języka. Dobrym wyborem są zawsze wyjazdy językowe.

Czas ruszać w drogę!

Wiadomo, w wakacje trzeba odpocząć. Dlatego właśnie wyjazdy językowe są tak skonstruowane, aby nauka nie przysłaniała relaksu. Jest czas zarówno na błogie lenistwo, jak i na naukę pod okiem wykwalifikowanej kadry, której podejście pozwoli szybko przyswoić bardzo dużo nowej wiedzy. Należy też wspomnieć, że takie kursy odbywają się w pięknych miejscach.

W ofercie firmy ATAS do wyboru są Cypr, Malta lub Hiszpania. Każde z tych miejsc to gwarancja pięknej pogody oraz bajecznych widoków. Wybierając Hiszpanię, można także podszkolić się w hiszpańskim – wyjazdy do Malagi są organizowane dla grup, które chcą się uczyć właśnie tamtejszego języka lub angielskiego. Pozostałe dwa kierunki to wyłącznie poznawanie angielskiej mowy.

Ważnym czynnikiem podczas wyjazdów zagranicznych jest dopasowanie ich do konkretnych grup. Uczestnicy zawsze są w podobnym wieku oraz o podobnym stopniu zaawansowania, jeśli chodzi o wiedzę. Dlatego bardzo szybko można nawiązać nowe przyjaźnie. Nie należy również obawiać się o bezpieczeństwo, które jest przecież podstawą. Na Maltę wjazd mają aktualnie wyłącznie osoby zaszczepione. Cypr i Hiszpania wpuszczają Polaków bez dodatkowych wymogów i obostrzeń.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.