Wiadomości z Żor

Najczęstsze błędy w odchudzaniu

  • Dodano: 2018-07-12 12:00

Jednym z najczęstszych postanowień przedwakacyjnych jest zrzucenie paru kilogramów w celu uzyskania lepszego wyglądu i samopoczucia. Odchudzanie to jednak proces, który wymaga przede wszystkim samozaparcia, konsekwencji w realizacji planu oraz cierpliwości, gdyż ten proces może zająć sporo czasu. Tylko podchodząc do odchudzania w taki sposób można faktycznie zgubić zbędne kilogramy i poczuć się zdecydowanie lepiej. Wiele osób pragnie efektów od razu, co sprawia, że decydują się na niewłaściwe diety i nie dają sobie dostatecznie dużo czasu na osiągnięcie celu. Jakie jeszcze są najczęstsze błędy w odchudzaniu?

Brak konsultacji z dietetykiem

Wszystkie osoby, chcące zgubić zbędne kilogramy, powinny rozpocząć proces od konsultacji z dietetykiem. Można w ten sposób naprawdę wiele zyskać, gdyż wiedza i pomoc specjalisty będą nieocenione. Dietetyk jest w stanie wskazać, po analizie wyników badań i szczegółowym wywiadzie z pacjentem, które produkty należy spożywać, a których unikać. Dietetyk może rozpisać szczegółowo jadłospis na kilkanaście dni lub przedstawić założenia, według których pacjent sam będzie komponował swoje posiłki. Postępowanie zgodnie ze wskazaniami specjalisty może sprawić, że proces odchudzania przebiegnie sprawnie i zdrowo, a regularne wizyty i jego wsparcie będą dla nas dodatkową motywacją.

Wiele osób chcących się odchudzić nie udaje się jednak do dietetyka, tłumacząc to wysokimi kosztami takiej usługi. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja w swoje zdrowie, więc zwykle warto jednak zdecydować się na poniesienie tych kosztów. Jednorazowa wizyta to koszt ok. 100-150 zł, jednak w niektórych gabinetach opłacając z góry pakiet wizyt, możemy sporo oszczędzić. Niestety wiąże się to z jednorazowym, większym wydatkiem. W takiej sytuacji pomocne mogą się okazać pożyczki online. Pożyczki online są łatwo dostępne przez Internet a ich spłatę często można rozłożyć na raty, dzięki czemu nie będzie ona dużym, jednorazowym obciążeniem dla domowego budżetu.

Nietrzymanie się planu

Bardzo częstym błędem osób, które się odchudzają, jest brak konsekwencji, który sprawia, że osoby te nie trzymają się planu. Podjadanie pomiędzy posiłkami i sięganie po słodycze jest najczęstszym błędem. W takiej sytuacji odchudzanie będzie mniej efektywne, a nawet nie przyniesie pożądanych rezultatów. Przy odchudzaniu należy zatem dokładnie trzymać się swojego planu, co niestety musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami. Takie podejście do sprawy będzie skutkowało tym, że waga będzie systematycznie spadała, a samopoczucie będzie się poprawiać.

Stawianie na niskiej jakości żywność

Bardzo często, z powodu niewiedzy lub oszczędności, wiele odchudzających się osób decyduje się na zakup żywność niskiej jakości. Często jest to żywność wysoko przetworzona, która poprzez sztuczne, szkodliwe dla zdrowia i figury dodatki, nie pomaga w odchudzaniu. Oszczędność na żywności podczas odchudzaniu się nie jest zatem wskazana. Nie warto wybierać najtańszych produktów. Szczególnie podczas diety powinniśmy uważnie czytać etykiety i wybierać produkty z jak najkrótszą listą składników. Niewskazane jest również spożywanie posiłków typu fast food oraz gotowych, mrożonych dań, które także należą do żywności wysoko przetworzonej i mogą skutecznie zepsuć efekty naszych starań.

Jeżeli chcesz naprawdę efektywnie gubić zbędne kilogramy, to unikanie powyższych błędów może pomóc Ci osiągnąć Twój cel. Stawiając na dobrze zaplanowany i zorganizowany proces odchudzania jesteś w stanie osiągnąć go szybciej i w zdrowszy sposób. Warto wspomóc się w tym trudnym okresie pomocą specjalisty, w której sfinansowaniu pomocne może okazać się skorzystanie z pożyczki online. Pożyczki online mogą być również dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy wspomóc swój proces odchudzania dodatkowo ćwicząc z trenerem czy wyjeżdżając na zorganizowane turnusy odchudzające, które nie są małym wydatkiem.

Dowiedz się więcej na temat pożyczek online - https://proficredit.pl/pozyczki-online/

Komentarze (1)    dodaj »

  • Madzia

    podjadanie , za duże porcje, jedzenie na dużym talerzu, mał ilość warzyw i owoców, słone przekąski, nieregularne godziny posiłków to najbardziej gubi. Ja się teraz wszytkiego pilnuje jak z lightdiet zamawiam pudełka. Człowiek inaczej podchodzi do odchudzania i samego żywienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.