Wiadomości z Żor

Małe kasy fiskalne online od Posnet – nie tylko do działalności mobilnych

  • Dodano: 2022-03-10 11:00

Przyjęło się myśleć, że największą korzyścią, jaką niesie za sobą używanie małej kasy fiskalnej, jest komfort pracy. Często można przeczytać, że urządzenie tego typu nie tylko zajmuje niewiele miejsca na stanowisku obsługi klientów, ale także gwarantuje wygodne przenoszenie lub przewożenie podczas pracy mobilnej. Dzisiejsze modele o niewielkich gabarytach udowadniają jednak, że cechy fizyczne nie są ich jedynym atutem. Doskonale widać to na przykładzie małych kas fiskalnych online marki Posnet.

Jakiego typu firmy korzystają z niewielkich urządzeń fiskalnych?

Działalności mobilne nie są jedynymi firmami, jakie chętnie korzystają z małych kas fiskalnych typu online. Lekkie i poręczne urządzenia rejestrujące sprawdzają się oczywiście znakomicie w takich przedsiębiorstwach. Wynika to zarówno z wysokiej wygody pracy, jak i z tego, że omawiane modele posiadają często wzmocnioną obudowę oraz wytrzymały akumulator, a także są w stanie zapewnić bezprzewodowe transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Można więc uznać je za dostosowane pod różnymi względami do specyficznych warunków pracy mobilnej. Jednakże, małe kasy fiskalne online będą też często optymalnym rozwiązaniem dla niewielkich placówek handlowych i usługowych. A już w szczególności dla tych punktów stacjonarnych, które nie dysponują rozległym stanowiskiem obsługi klientów.

Równocześnie, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zazwyczaj nie są to urządzenia fiskalne, które zagwarantują np. obsługę bardzo dużej bazy towarowej. W przypadku rozbudowanego rozwiązania systemowego i wielu oferowanych produktów bądź usług, warto sięgnąć po nieco większy model, z wyższymi parametrami technicznymi. Albo w ogóle postawić na drukarkę fiskalną z terminalem komputerowym typu POS i oprogramowaniem sprzedażowym.

2 kompaktowe kasy – Mobile Online i Ergo Online

Wśród małych kas fiskalnych online, które obecnie są oferowane przez producentów i dystrybutorów technologii sprzedaży, na uwagę zasługują na pewno 2 modele marki Posnet – Mobile Online oraz Ergo Online. Pierwszy chociażby ze względu na to, że, pomimo kilku lat od momentu swojej premiery, nadal jest jednym z najmniejszych i najlżejszych urządzeń tego typu na polskim rynku. Wymiary Posnet Mobile Online wynoszą zaledwie 86 x 49 x 162 mm (szerokość, wysokość, długość), a waga tego modelu to raptem 400 g! Z pełną odpowiedzialnością można więc stwierdzić, że wspomniana kasa fiskalna nie sprawi najmniejszych problemów przy codziennym transporcie. A da się ją też wyposażyć w pokrowiec lub skórzane etui, co dodatkowo zwiększy wygodę pracy. Ponadto, Posnet Mobile Online posiada szybki mechanizm termiczny (wydruk z prędkością 22 linii/s) oraz wydajny akumulator.

Kasy fiskalne Posnet – Mobile Online i Ergo OnlineKasy fiskalne Posnet – Mobile Online i Ergo Online

Natomiast kasa fiskalna Ergo Online cechuje się nieco większymi gabarytami. Większe są też jednak jej możliwości sprzedażowe i techniczne.

- Posnet Ergo Online oferuje np. wybór wielkości bazy towarowej – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU – jak również zmianę tego parametru już w trakcie użytkowania urządzenia. Liczbę programowalnych produktów lub usług można więc tu zwiększyć wraz z poszerzeniem asortymentu firmy. Ponadto, w tym modelu marki Posnet opcjonalnie dostępna jest funkcjonalność kaso-wagi. Ergo Online można w prosty sposób zintegrować z szalką ważącą marki Fawag. W rezultacie, wdrożenie takiego rozwiązania zapewni użytkownikowi szybkie i wygodne sprzedawanie towarów ważonych - tłumaczy Marcin Ciechowicz, Kierownik Serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych.

Warto też dodać, że obydwa urządzenia online od Posnet obsługują różne sposoby przekazywania wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. W przypadku modeli Mobile Online i Ergo Online dostępna jest zarówno przewodowa, jak i bezprzewodowa łączność z serwerami CRK. Sposób komunikacji zależy zaś od wybranego przez przedsiębiorcę wariantu technologicznego. Co więcej, kasy fiskalne online marki Posnet słyną z wysokiej jakości wykonania i niewielkiej awaryjności. Dotyczy to nie tylko nieco większych, czyli systemowych urządzeń rejestrujących, ale także najmniejszych modeli w ofercie polskiego producenta.

Inne, równie kompaktowe technologie sprzedaży od Posnet

Kasy fiskalne online to nie jedyne technologie sprzedaży, jakie są dostarczane na rynek przez Posnet. I co najważniejsze, w przypadku innego typu urządzeń również można mówić o kompaktowych gabarytach i większej wygodzie pracy. Przykłady? Model Temo Online od tego producenta to najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na polskim rynku. Z kolei Pospay Online jest lekkim i niezwykle poręcznym, przenośnym kasoterminalem. Ta technologia sprzedaży łączy więc w sobie funkcje urządzenia rejestrującego, terminala do kart płatniczych i aplikacji sprzedażowej.

Mobilne technologie sprzedaży marki Posnet

Mobilne technologie sprzedaży marki Posnet

A to nadal nie wszystko, co Posnet ma do zaoferowania w zakresie mobilnych rozwiązań dla biznesu. Najmniejszym i najlżejszym urządzeniem w ofercie polskiej marki jest bez wątpienia terminal płatniczy Netpay.

- To urządzenie przy współpracy z wybranymi kasami online od Posnet pozwala dodatkowo na udostępnienie swojego łącza internetowego. A to z kolei można wykorzystać do zapewnienia komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas. Takie rozwiązanie jest dostępne np. w przypadku współpracy Netpay z kasą rejestrującą Ergo Online - podsumowuje Marcin Ciechowicz.

Terminal płatniczy od Posnet pod względem gabarytów, wyglądu i sposobu obsługi przypomina nawet kompaktowego smartfona. Duża w tym zasługa kolorowego panelu dotykowego o przekątnej 4”. Poza tym, Netpay umożliwia oczywiście szybkie i bezpieczne akceptowanie płatności elektronicznych – zarówno tych dokonywanych kartami (magnetycznymi, chipowymi, zbliżeniowymi), jak i realizowanych za pomocą BLIK-a, Google Pay i Apple Pay.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.