Wiadomości z Żor

Ładowarki teleskopowe - na budowę i do rolnictwa! Zobacz sam!

 • Dodano: 2019-11-29 12:15

Duże i wielofunkcyjne ładowarki teleskopowe to wielozadaniowe pojazdy należące do kategorii urządzeń transportu bliskiego. Dzięki swojej solidnej konstrukcji oraz dużej przeciwwadze wykorzystuje się je podczas transportowania ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Jednak, czy wiecie, że ładowarki teleskopowe sprawdzają się także w branży budowlanej i rolnictwie? Nie? Sprawdźcie sami!

Ładowarki teleskopowe są urządzeniami bardziej zaawansowanymi technologicznie niż wózki terenowe czy wózki wysokiego składowania. Dzięki dodatkowym elementom osprzętu mogą posiadać więcej zastosowań a praca na nich (ze względu na duże parametry udźwigu oraz maksymalnej prędkości poruszania się) jest wydajniejsza.

Zalety ładowarek teleskopowych

Istotnymi zaletami ładowarek teleskopowych są głównie:

 • duża wartość udźwigu maksymalnego;
 • zoptymalizowane zużycie paliwa;
 • wielofunkcyjność dzięki możliwości montażu dodatkowego osprzętu;
 • w wybranych modelach ładowarek, np. takich jak tutaj - zabezpieczajacy czujnik obecności,
 • łatwe sterowanie;
 • bezpieczna i wygodna kabina operatora.

Wszystkie te cechy sprawiają, że ładowarki teleskopowe sprawdzają się podczas intensywnych i zaawansowanych prac na zewnątrz pomieszczeń.

Typy ładowarek

typy-ladowarek.jpg

Wśród dostępnych na rynku urządzeń wyróżnić można dwa typy ładowarek teleskopowych: czołowe oraz obrotowe.
Ładowarki czołowe charakteryzuje budowa, w której wysięgnik zamontowany jest na prawej stronie maszyny. Pojazd posiada nieruchomą kabinę. Zdecydowanie głównym atutem ładowarek czołowych jest duża wartość maksymalna udźwigu.
Z kolei ładowarki obrotowe są skonstruowane w taki sposób, iż zostały wyposażone w dodatkową głowicę obrotową, dzięki czemu ich kabina może obracać się o 360 stopni. Ich zaletą jest bardzo duża maksymalna wysokość unoszenia.
Poza opisanymi powyżej najbardziej popularnymi rodzajami ładowarek teleskopowych, na rynku dostępne są jeszcze ładowarki burtowe, przegubowe, kołowe a także inne konstrukcje posiadające bardziej specjalistyczne zastosowania.

Ładowarki teleskopowe w branży budowlanej

Urządzenia takie jak ładowarki teleskopowe są często i chętnie wykorzystywane w branży budowlanej. Duży udźwig ładowarek pozwala im z łatwością podnosić i transportować, nawet na duże odległości, ładunki oraz elementy konstrukcji, rury itd - o masie do 20 ton! Ponadto - dzięki zastosowaniu wymiennych elementów osprzętu, takich jak łyżki czy czerpaki, ładowarki teleskopowe z łatwością mogą przewozić piasek, żwir czy chociażby beton. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie na każdym etapie prac - od początkowej fazy budowy, poprzez prace dekarskie i wykończeniowe, aż po uprzątnięcie terenu wokół nowo powstałego budynku/budowli.
Co istotne, ładowarki teleskopowe są także bardzo pomocne i wykorzystywane w trakcie prac rozbiórkowych, gdzie doskonale radzą sobie z usuwaniem oraz przewożeniem gruzu i pozostałości po wyburzeniach.

ladowarki-teleskopowe-w-branzy-budowlanej.jpg

Ładowarki teleskopowe w rolnictwie

Rolnictwo, podobnie jak budownictwo jest bardzo szeroką branżą. Istnieje wiele czynności, które znacznie przyśpiesza użycie ładowarek teleskopowych. Należą do nich m.in.:

 • transport bel siana;
 • przewożenie pasz oraz zbóż;
 • transportowanie oraz składowanie palet, beczek oraz ładunków w workach typu big-bag.

A poza tym wszelkie prace porządkowe - zarówno polegające na usuwaniu i wywożeniu nieczystości, jak i np. oczyszczaniu placu dzięki montowanej zamiatarce.

ladowarki-teleskopowe-w-rolnictwie.jpg

Inne zastosowania

Ładowarki teleskopowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są urządzenia o dużej mocy. Poza branżą budowlaną i rolniczą wykorzystuje się je także w:

 • pracach związanych z infrastrukturą drogową;
 • tartakach oraz na różnych etapach przemysłu drzewnego;
 • jako pomoc w portach lotniczych oraz morskich;
 • transporcie związanym z logistyką wojskową;
 • kopalniach i kamieniołomach;
 • czynnościach związanych w organizacją i obsługą imprez i eventów.

Wszędzie tam, praktyczne i solidne ładowarki znajdują swoje zastosowanie podczas intensywnej, wydajnej pracy. Warto pamiętać o prawidłowym serwisowaniu ładowarek, które zapewni im długą żywotność i doskonałą wydajność. Profesjonalne serwisy wózków widłowych znajdziecie m.in. na:

inne-zastosowania-ladowarek-teleskopowych.jpg

Podsumowanie

Ładowarki teleskopowe to wydajne i solidne urządzenia, które sprawdzają się podczas wymagających prac. Duży udźwig oraz duża wartość maksymalna unoszenia sprawiają, że ładowarki z łatwością radzą sobie w zaawansowanych zadaniach z zakresu transportu, unoszenia i składowania.
 

Należy jednak pamiętać, iż bez względu na rodzaj posiadanego urządzenia, konieczne jest regularne kontrolowanie jego stanu technicznego. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz dobrej wydajności sprzętu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.