Wiadomości z Żor

Kominy systemowe - nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu

  • Dodano: 2021-12-22 08:00, aktualizacja: 2021-12-22 08:04

Kominy to bardzo ważne konstrukcje. Dlatego na etapie projektowania nowego domu warto wybierać sprawdzone rozwiązania, ale również nowoczesne. Do takich należą m.in. kominy systemowe, które zmieniają sposób, w jaki patrzymy na te istotne konstrukcje. Z tego artykułu dowiesz się, czym one są i dlaczego warto się nimi zainteresować. Zapraszamy do lektury!

Coraz częściej przy budowaniu nowego domu uwzględnia się najnowsze rozwiązania techniczne. W szczególności te, które są systemowe. Przykładem mogą być tutaj ogrodzenia - pozwalają one na zagospodarowanie terenu w znacznie szybszym tempie, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ponadto są w pełni funkcjonalne i trwałe. Nie inaczej jest z kominami systemowymi. To coraz chętniej stosowane rozwiązania, chociażby z uwagi na prostszy montaż. Co jeszcze wyróżnia kominy systemowe?

Co to są kominy systemowe?

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie ogrzewania to nie tylko kotły, ale również kominy systemowe. Takie określenie wskazuje na ich modułową budowę. Co to oznacza? Wszystkie elementy są prefabrykowane, a zatem nie ma tu mowy o długim czasie budowy, jak w przypadku murowanych kominów. Co więcej - sama jakość materiałów wykorzystanych do prefabrykowanych rozwiązań jest na bardzo wysokim poziomie. Są one bowiem kwasoodporne oraz ognioodporne.

Kominy systemowe dostępne w sprzedaży to warianty ceramiczne, a także stalowe. Producenci, tacy jak Jawar, dostosowują je do rozmaitych kotłów, zarówno tych zasilanych pelletem, gazem oraz ekogroszkiem.

Jakie są zalety kominów systemowych?

Kominy systemowe są coraz chętniej wykorzystywane. To zasługa kilku istotnych zalet tych rozwiązań.

Szybki montaż

Jedną z najważniejszych zalet kominów systemowych jest ich szybki i nieskomplikowany montaż. To zasługa modułowego rozwiązania. Wszystkie elementy składowe są prefabrykowane. Nie trzeba zatem czekać na ich zbudowanie lub wyprodukowanie. Tym samym kominy systemowe skracają czas wykonania całej realizacji.

Trwałe komponenty

Wszystkie komponenty wykorzystane do stworzenia kominów systemowych są bardzo trwałe. Co więcej, stosuje się do nich bardzo ciekawe rozwiązania. Przykładem jest ceramika izostatyczna wykorzystywana przez firmę Jawar.

Dzięki temu komponenty są odporne na szoki termiczne, działanie kondensatu, a dodatkowo mają niską nasiąkliwość.

Bezpieczeństwo

Kominy systemowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Połączenia pomiędzy kolejnymi elementami są bardzo szczelne. Co za tym idzie, do części wewnętrznej domu nie przenikają żadne zanieczyszczenia oraz dym. Komponenty wysokiej jakości gwarantują, że z kominami systemowymi nic złego nie będzie się działo przez długie lata.

Podsumowanie

Kominy systemowe to dziś jedne z najlepszych rozwiązań. Wyróżniają się bardzo dobrą jakością, która przekłada się na bezpieczeństwo. Komponenty kominów systemowych są prefabrykowane i umożliwiają szybkie zbudowanie całej konstrukcji. Ponadto są one dopasowane do wielu rodzajów urządzeń grzewczych. Tym samym stają się najciekawszą propozycją dostępną na rynku.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.